Ana Sayfa Haberler Dassault Systèmes Elif Gürdal’ı yeni Türkiye Ülke Müdürü olarak atadı

Dassault Systèmes Elif Gürdal’ı yeni Türkiye Ülke Müdürü olarak atadı

Elif Gurdal Dassault Systèmes Globaltechmagazine3D tasarım yazılımı, 3D Dijital Modelleme ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri 3DEXPERIENCE Şirketi Dassault Systèmes, Elif Gürdal’ın yeni Türkiye Ülke Lideri, İş Geliştirme ve Satış Direktörü olarak atandığını duyurdu. Elif Gürdal, 3DEXPERIENCE platformunun benimsenmesi sürecini hızlandırmak ve Dassault Systèmes Türkiye’nin tüm unsurlarının yönetimi ve geliştirilmesinden sorumlu olacak.

Gürdal’ın, Dassault Systèmes’in Türkiye ofisinin uzun vadeli stratejisini oluşturma ve geliştirme, tüm iş ortaklarıyla ve müşterilerle stratejik ilişkileri güçlendirme, firmanın pazardaki farkındalığını artırma ve yerel seviyede ayak izini genişletme gibi görevleri olacak. Gürdal ayrıca, Dassault Systèmes’in Türkiye Direkt Satış Kanalı’ndan sorumlu olacak ve günümüzün global ekonomisinde etkili bir şekilde rekabet edebilmeleri için müşterilerine, ürünlerini, içeriklerini, hizmetlerini ve çalışma modellerini hızlı bir şekilde dönüştürmelerinde yardımcı olacak.

Elif Gürdal şunları söyledi: “Müşterilerin sadece ürün taleplerinin değil, aynı zamanda deneyime yönelik taleplerinin de değişiyor olması nedeniyle Türk şirketleri teknolojiye stratejik yatırımlar yapıyorlar. Deneyim ekonomisi çağında yenilikçilik yoluyla işlerini güçlendirmeleri için şirketlerinin 3DEXPERIENCE platformundan faydalanmasına yardımcı olmak için mevcut ve gelecekteki Türk müşteriler ile çalışmak için sabırsızlanıyorum. 3DEXPERIENCE platformumuz ve ilgili endüstri çözümleri ürün tasarımı, simülasyon ve bilgi zekasını bir araya getirerek birlikte çalışmalarına ve ticari hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak. Ekibimiz ve iş ortaklarımızın bu dönüşümü desteklemelerini ve müşterilerimizin yenilikçiliğin y eni neslini oluşturmasına yardımcı olmalarını sağlayacağım”.

Gürdal sözlerini şöyle sürdürdü: “Dassault Systèmes Türkiye’deki ofisini 2008 yılında açmış ve o günden itibaren şirket, pazar payını büyütmeye devam etmiştir. Çözümlerimiz 12 sektörde ve Türkiye’nin yüzlerce lider şirketi tarafından kullanılmaktadır. Otomotiv, havacılık ve savunma ve endüstriyel ekipman gibi çeşitli pazarlarda çok güçlü bir aktör olarak faaliyetimizi sürdürüyoruz.  Bu sektörlerde bir lider olarak konumumuzu korumayı, diğer sektörlerdeki varlığımızı artırmayı, tüm çabalarımızı ve yatırımlarımızı bu yönde genişletmeyi hedefliyoruz.”

Elif Gürdal, Bilkent Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği (1995) mezunudur ve Boğaziçi Üniversitesi’nden Yönetici MBA (2004) yüksek lisansına sahiptir. Teknoloji sektöründe 20 yıllık bir birikime sahiptir. Türk Telekom,  Borsa İstanbul ve HP’de çok sayıda teknik ve satış pozisyonunda çalışmıştır. Dassault Systèmes’e katılmadan önce Oracle’da Üretim, Perakende ve Dağıtım Sektörü Kıdemli Satış Müdürü görevini yürütmekteydi. Bu görevinde, Türkiye’nin büyük Holdingleri ve Havayolu şirketlerini içeren kurumsal müşteriler için Oracle Teknoloji çözümlerinin satış faaliyetlerini yönetmekteydi.