Perşembe, Kasım 30, 2023

Haftanın Enleri

İlgili İçerikler

Vce Avnet ile Türkiye pazarında büyüdü

VMware, CISCO ve EMC şirketlerinin pazar lideri teknolojilerini en iyi şekilde bir araya getiren VCE 2 yıla yakın sürede Türkiye’de  bilgi teknolojileri pazarının global katma değerli distiribütörü Avnet ile büyüdü.

EMC ve CISCO’nun VMware ile Intel’in de yatırımlarıyla kurduğu, VMware’in sanallaştırma ürünlerini, CISCO ve EMC’nin sunucu, ağ ve veri depolama ürünleriyle birleştirerek, dünyanın en gelişmiş bütünleşik altyapı ürünü Vblock’u pazara sunan VCE 2014 ve 2015 değerlendirmelerini paylaştı.

Cirosunu 2012 den bu yana %100 arttıran ve globalde 2014 senesini 2 Milyar $ ciro ile bitirmeyi hedefleyen VCE, ürünlerinin Türkiye’deki tek dağıtıcısı olan Avnet ile iş ortaklığının kazanımlarını değerlendirildi.

VCE Ülke Müdürü Alp Bağrıaçık  VCE’nin Türkiye pazarındaki çalışmaları konusunda yaptığı açıklamada “Avnet ile çalışmanın VCE hedeflerini gerçekleştimek için itici güç olacağına inandık ve başarılı olduk.” dedi. “VCE EMC Federasyonunun altında bağımsız bir şirket olarak müşterilerinin iş süreçlerine değer katma vizyonuna sahiptir. VCE stratejik yatırımcılarının finansal, organizasyonel ve teknolojik gücü sayesinde müşterilerine kattığı değeri arttırarak pazardaki liderliğine devam edecektir. Türkiye’de de kamu kuruluşları, finans, lojistik ve üretim sektörlerinde referans müşterilerimiz  bulunmaktardır” diyen Bağrıaçık; “Müşterilerimizin veri merkezlerinin işletme maliyetlerinde ve operasyonel risklerinde radikal düşüşler sağlıyoruz. IDC firmasının 2013 ve 2014 tarihlerinde yaptığı araştırmalar müşterilerimize sağladığımız fayda ve kattığımız değerleri bilimsel bir çalışma ile istatistiki veriler ışığında ortaya koymaktadır” şeklinde konuştu.

Avnet tarafından yapılan değerlendirmede ise Avnet Türkiye Genel Müdürü Hakkı Eren  Avnet’in günden güne büyüyen ekosisteminin sağladığı güven ve memnuniyetin Avnet’in tercih edilme sebebi olduğunu belirterek “Teknolojiyi tüm dünyadaki müşterilerimiz için iş çözümlerine dönüştürüyoruz.  Türkiye pazarında Avnet’in katma değer sağlayan hizmetlerinin VCE’nin büyümesinin en önemli kaynaklarından biri olduğunu, VCE markasınında önemli teknoloji geliştiricisi markaların hissedarlığı ve desteği ile önemli bir marka olduğunu sözlerine ekleyen Eren; Avnet olarak en son teknolojik ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin teknolojik altyapısının gelişiminde önemli bir rol oynadıklarını” ifade etti.

Vblock ürün ailesini 2012 senesinden bu yana Türkiye’de kurumsal müşterilere sunmakta olan VCE, ürünleri için IDC’nin yaptığı araştırmaya göre Vblock ürün ailesinin pazardaki başarısının nedenleride sıralandı.  Araştırmanın sonuçlarına göre Vblock müşterilerinin veri merkezi toplam sahip olma maliyetleri %50 düşerken, erişilebilirlikleri %96 artmakta olduğu açıklandı. Aynı zamanda VCE’nin bir veri merkezinde bulunan tüm katmanları tek bir ürün olarak kendi fabrikasında bir araya getirebilmesi müşterilerine önemli katkılar sağlamaktadır. Araştırmada fabrikada üretim, konfigürasyon ve test servislerinin kurulumları hızlandırarak, birlikte çalışabilirliği garanti ettiği ve öngörülebilir performans sunduğu açıklanmıştır.

IDC raporuna göre VCE’nin yenilikçi yazılımı, VCE VisionTM Intelligent Operations sanal ve fiziksel tüm veri merkezi kaynaklarını tek ekrandan yönetebilir kılar. Vision ayrıca VCE Vblock’un içindeki katmanlar için gerekli olan tüm güncellemeleri doğrular, test eder ve tüm Vblock için tek yaşam döngüsü sunar. Tek yaşam döngüsü sistem uyumluluğunu ve performansını garanti altına alarak giderleri ve riskleri azaltır. VCE müşterileri veri koruma dahil, tüm veri merkezi desteğini VCE’den alarak farklı servis kaynaklarına da ihtiyaç duymaz. Bu tek elden desteğin, veri merkezi risklerini azalttığı, operasyonel kaynakların daha randımanlı kullanılmasına olanak sağladığı da IDC raporunda  açıklanan bilğiler arasında bulunmaktadır.

Avnet Technology Solutions Hakkında

Küresel BT çözümleri distribütörü olan Avnet Technology Solutions dünya çapındaki müşterileri için teknolojiyi iş çözümlerine dönüştürür. Son kullanıcı müşterilerin değişen ihtiyaçlarını karşılayan hizmetler, yazılım ve donanım çözümleri oluşturmak için müşteriler ve tedarikçilerle iş birliği yapar. Grup, müşteri ve tedarikçilerine Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Karayipler, Asya Pasific, ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da hizmet sunar. 2014 mali yılında $11.0 milyar ciro elde etmiştir. Avnet Technology Solutions bir Avnet, Inc. şirketidir. Daha fazla bilgi için http://www.ats.avnet.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Avnet IT sektörü katma değerli distribütörlük modeliyle Türkiye’de Sanko Holding ortaklığı olarak yapılanmıştır.

Avnet, Inc. Hakkında

Bir Fortune 500 şirketi olan Avnet, Inc. (NYSE: AVT), küresel anlamda müşterilerine hizmet sunan, elektronik bileşenler, bilgisayar ürünleri ve bütünleşik teknoloji alanında en büyük distribütörlerden biridir. Avnet dünyanın önde gelen teknoloji tedarikçilerini geniş bir müşteri tabanıyla buluşturarak iş ortaklarının başarısını hızlandırır. Bunu başarmak için de uygun maliyetli, katma değerli hizmetler ve çözümler sunar. 28 Haziran 2014’te sona eren mali yılda Avnet $27.5 milyarlık ciro elde etmiştir. Daha fazla bilgi için www.avnet.com (AVT_IR) adresini ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji Makaleleri