Bu hafta gündemdekiler

İlgili İçerikler

LG Yeni Ürününü Görücüye Çıkartacak

lg_globaltechmagazineLG Electronics, 6-9 Ocak 2015 arasında Las Vegas’ta düzenlenecek olan 2014 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES), genişletilmiş TV ürün gamının en yeni üyesi Quantum Dot teknolojili 4K ULTRA HD TV’lerini görücüye çıkartacak. LG’nin 4K ULTRA HD TV’leri geleneksel LCD TV’lere oranla çok daha geniş bir renk aralığı ve doygunluğu sunuyor. Quantum Dot teknolojili yeni 4K ULTRA HD TV’ler 2015 yılında LG’nin diğer Ultra HD ve OLED TV ürünlerinin yanında kullanıcılarla buluşacak.

LG’nin Quantum Dot teknolojili ekranları sahip oldukları son derece geniş renk dizisi sayesinde 4K içeriklerin gösterilmesi için oldukça ideal bir alan oluşturuyor. 2 ve 10 nanometre arasında değişen boyuttaki nano kristalleri kullanarak çalışan Quantum Dot teknolojisi sayesinde bu küçük kristaller boyutlarına göre değişen farklı renkler yayıyorlar. LCD arka ışıklandırmasının önüne yerleştirilen kuantum noktaları sayesinde görüntülerin renk üretim hızı ve genel parlaklığı inanılmaz derecede artırılabiliyor.

Nano boyutlu noktacıkların ürettiği olağanüstü canlılıktaki renklerle birlikte Quantum Dot teknolojisi LG’nin 4K ULTRA HD TV’lerin IPS ekranlarının üstün kalitesini daha da ileriye taşıyor. LG’nin yüksek renk hassasiyetine sahip ve geniş görüş açılı IPS panellerinin renk üretim hızında, TV’nin içine yerleştirilen kuantum noktacıkları sayesinde geleneksel LCD/LED TV’lere göre yüzde 30’dan fazla artış sağlıyor.

LG’nin Quantum Dot teknolojili 4K ULTRA HD TV’leri Cadmium ya da benzeri başka zehirli ağır metalleri içermeyen tasarımıyla çevrenin korunmasına katkı sağlıyor.

LG Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı ve LG Electronics Ev Eğlence Sistemleri TV ve Monitör Bölümü Başkanı In-kyu Lee konuyla ilgili şunları söyledi: “Kuantum noktalarının güçlü ve canlı renk üretim kapasitesi görüntü kalitesi alanında LG’nin LCD TV’lerini yeni bir seviyeye taşıyor. Quantum Dot teknolojili 4K ULTRA HD TV’lerin Ödüllü OLED TV’lerimizin altında konumlandırılarak ürün gamımıza eklenmesiyle birlikte LG, TV görüntü teknolojileri endüstrisinde en çok çeşidi ve yeniliği sunan lider marka konumuna geliyor”.

Teknoloji Makaleleri