Perşembe, Temmuz 18, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Huawei İlk Mezunlarını Verdi

huawei_globaltechmagazineTürk Telekom Akademi düzenlediği uluslararası eğitim programlarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye’nin en büyük kurumsal akademisi Türk Telekom Akademi’nin, Huawei Akademi ile yaptığı iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilen “Türk Telekom Network Uzmanlığı Sertifika Programı”, Çin’in Shenzhen kentinde düzenlenen sertifika töreni ile ilk mezunlarını verdi.

Türk Telekom Akademi’nin Huawei Akademi ile yaptığı iş birliğiyle gerçekleştirilen “Türk Telekom Network Uzmanlığı Sertifika Programı” mezunlarını verdi. Sertifika töreni, Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Bahattin Aydın ve Türk Telekom Akademi Teknik Fonksiyonlar Gelişim Müdürü Doğan Özmen ve Huawei Akademi yönetimi katılımıyla, 22 Aralık Pazartesi günü Çin’in Shenzhen kentinde gerçekleşti.

Türk Telekom Network Uzmanlığı Sertifika Programı ile Türk Telekom şebekesini bütünsel bir bakış açısıyla değerlendirebilen network uzmanlar grubunun altyapısını oluşturduklarının altını çizen Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Bahattin Aydın, “Titizlikle seçtiğimiz çalışma arkadaşlarımız bir yıl boyunca çok değerli eğitimlerle kendilerini geliştirdiler. Hem bilgi, donanım ve tecrübelerini artırdılar, hem de iyi ilişkiler geliştirdiler. Bu programla birimler arası koordinasyonu ve operasyonel verimliliği artırma yolunda da önemli bir adım atmış olduk. 2015 yılında Türk Telekom ve Huawei arasındaki bu önemli iş birliğinin geliştirilmesini ve 2015 yılında sertifika programını daha fazla çalışanımıza ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Huawei Türkiye Akademi Direktörü Yücel Aslanbaş, ‘Türk Telekom Network Uzmanlığı Sertifika Programı’nın Türk Telekom Akademi ile beraber tasarlanmış olup, eğitim içeriklerinin farklı alanlarda bilgi, beceri ve tecrübeleri ile geliştirildiğini söylerken, “Dünyanın lider bilgi ve iletişim teknolojileri sağlayıcısı Huawei, bünyesinde bulunan Huawei Akademi, Türkiye’yi de kapsayacak şekilde, Orta Asya ve Kafkasya’da 11 ülkenin merkezinde olup Türkiye’deki operasyonları ile nitelikli bilişim uzmanlarının yetişebilmesi için 3 senedir çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’nin lider telekomünikasyon şirketi Türk Telekom’un bünyesinde bulunan Türk Telekom Akademi ile, eğitim alanında bugüne kadar birçok başarılı proje gerçekleştirdik. Huawei’nin vermiş olduğu bu eğitimle Türk Telekom, tüm şebekeyi “uçtan uca yönetebilecek” 16 uzman kazandı. Bilişim alanında uçtan uca ürün ve servisleri ile hizmet veren Huawei, eğitimleriyle de Türk mühendislerinin gelişimine katkı sağlamaya devam edecek. Umarım 2015 yılında da ortak projelerle kapsamlı eğitim çalışmalarında bir araya gelme şansımız olur” diye konuştu.

Çalışanlar, eğitim kapsamında Çin’de 2 hafta geçiriyorlar

TT Akademi ve Huawei Akademi’nin 1 yıllık ön hazırlık sonrasında hayata geçirdiği sertifika programında, takım lideri ve uzman seviyesindeki 16 Türk Telekom çalışanı, Ankara ve İstanbul’da 30  günlük sınıf içi eğitim ve 15 günlük işbaşı eğitim programını tamamladı. Türk Telekom çalışanları program boyunca, online testler, e-öğrenme modelleri, sınıf içi eğitimleri, mentor eşliğinde iş başı uygulama süreci ve teknoloji çalıştayı ile kendilerini geliştirdi. Katılımcı Türk Telekom çalışanları, Çin’de 2 hafta geçirerek operatör ziyaretleri de yaptı. Uluslararası bir sertifika programı olan TT Network Uzmanlığı ile Türk Telekom çalışanları sahip oldukları tecrübe ve bilgi birikimini uçtan uca uygulama, karmaşık problemlerin simülasyonlarını ve gerekli optimizasyonları yapma imkânı buldu. Programa katılan Türk Telekom çalışanları, Çin’deki Huawei Eğitim Merkezi’nde, Türk Telekom’un şebeke topolojisine uygun olarak kurulan bir simülasyon üzerinden eğitimlerini tamamladı.

Türk Telekom’un müşterilerine en üst seviyede memnuniyet deneyimi yaşatmak ve olası teknik problemleri önceden analiz ederek proaktif çözümler üretmek amacıyla hayata geçirilen program yaklaşık bir yılda tamamlandı.

Teknoloji Makaleleri