Ana Sayfa Haberler Avea, Yeni Nesil CRM Sistemine Geçti

Avea, Yeni Nesil CRM Sistemine Geçti

avea_globaltechmagazineTürkiye’nin en genç ve yenilikçi mobil iletişim operatörü Avea, satış ve sipariş sistemlerini yenileme projesi olan “Unicorn”u başarıyla tamamlayarak devreye aldı. Proje, Avea ürünlerinin tüm kanallardan daha hızlı satışının yanı sıra müşteri ihtiyacına uygun ürün ve paketler sunarak, rekabette avantaj elde edilmesini sağlıyor. Avea, bu projeyle CRM ve sipariş sistemleri altyapısını yeni nesil uygulamalara taşıyan Türkiye’deki ilk ve dünyadaki sayılı operatör arasına girmiş oldu.

Avea, yeni satış ve sipariş yönetimi projesinin hayata geçirilmesi ile hem süreç hem de uygulama portföyü açısından dünya standartlarında hizmet verdiğini tescilledi. Benzerleri ile kıyaslandığında rekor bir sürede tamamlanan proje ile merkezi ürün katalog yönetimi, tüm kanallardan (unified) sipariş girişi ve alınan siparişlerin en kısa sürede tamamlanarak ürün ve hizmetlerin müşterilerinin kullanımına sunulması sağlanıyor.

Avea Unicorn projesi için Türkiye’nin en büyük kurumsal yazılım sağlayıcılarından Etiya’nın uluslararası telekom standartlarına uygun olarak geliştirdiği “Telaura” ürünü kullanıldı. Proje sonucunda ortaya çıkan esnek, hızlı ve kaliteli yeni altyapı satışta hıza büyük katkı sağlayacak.

Avea IT Kıdemli Direktörü Egemen Kurdoğlu projeyle ilgili yaptığı açıklamada; bu uygulamayla satış sipariş sistemleri altyapısını uluslararası TM Forum standartlarına taşıdıklarını ve böylece teknolojik dönüşümü tamamlayan mobil operatör olduklarını ifade etti.

Uygulamanın en büyük iş ortağı Etiya’nın Genel Müdürü Ali Durmuş ise Etiya’nın CRM ve sipariş sistemleri konusunda bir dünya markası olma yolunda ilerlediğinin altını çizdi. “Bu proje ile birlikte bu gerçeği bir kez daha gözler önüne serdik” diyen Durmuş, “Bu tarz dönüşüm projeleri çok sancılı ve zordur. Proje sürecinde AVEA ile hedefe odaklanarak tam bir işbirliği içinde çalıştık” şeklinde konuştu.