Perşembe, Mayıs 23, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Avnet, Küresel Lenovo Distribütörü Seçildi

AVNET_VektorenlogoAvnet, Inc. (NYSE: AVT) holdingine bağlı küresel BT çözümleri dağıtımı lideri Avnet Technology Solutions küresel Lenovo distribütörü olarak yetkilendirilmiştir. Bu yetkilendirme sonucunda Avnet, IBM’in System x sunucu işlerinin Lenovo’ya geçişine müteakip Lenovo’nun System x (x86) sunucuları ve ilgili çözümlerini 1 Ekim2014’ten itibaren dağıtmaya başlamıştır.  IBM’in dünyadaki en büyük x86 distribütörü olmasına dayanarak, Avnet Asya Pasifik; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika; Latin Amerika ve Karayipler; ve Kuzey Amerika’da kırkı aşkın ülkede kanal iş ortaklarının girişim işlerini geliştirip iyileştirmesine yardımcı olmaya devam edecektir.

Avnet Technology Solutions, Global kıdemli başkan yardımcısı ve tedarikten sorumlu iş yöneticisi Tony Madden bu konu ile ilğili olarak “Lenovo kurumsal sunucu işlerinde oldukça büyük bir ivme kazanmıştır ve IBM’in System x işlerini alması da x86 pazarı için yeni ve heyecan dolu bir çağın başlangıcıdır,” “Avnet, mevcut System x kanal iş ortakları ve müşterileri için kusursuz bir geçiş sağlamak adına Lenovo ile yakın temas halindedir. Ayrıca, dünya çapındaki satış ekibimiz de kanal iş ortakları ile işbirliği içerisinde yeni fırsatları yakalamak ve iş ortaklarının Lenovo yenilikçi teknolojilerini dünya çapındaki müşterileri için iş çözümlerine dönüştürmelerine yardımcı olmak için çalışmaktadır.”  açıklamasında bulundu.

Avnet Lenovo ile birlikte System x, BladeCenter ve Flex System blade sunucuları ve anahtarları, x86-bazlı Flex entegre sistemleri, NeXtScale ve iDataPlex sunucuları ve ilgili yazılımlar, blade ağ oluşturma ve bakım işlemleri dağıtımı yapacaktır.  Kanal iş ortaklarının eksiksiz uçtan uca çözümler sunmasına yardımcı olmak adına Avnet lojistik, satış, pazarlama, finans ve teknik hizmetler gibi geleneksel hizmetlerini işletme, BT, yaşam döngüsü ve eğitim hizmetleri ile bağlantılı olarak sunmaya devam edecektir.

“Avnet’in Lenovo’nun yakın zamanda aldığı System x ürün yelpazesi ile ilgili küresel kanal ekosistemleri ve ittifak oluşturma konusunda kanıtlanmış ve uzun vadeli bir performans geçmişi vardır,” diyen Lenovo Group dünya çapında satış ve kurumsal sistemler başkan yardımcısı Wilfredo Sotolongo, sözlerine şu şekilde devam etti, “Hali hazırda bulunan en kapsamlı sunucu portföylerinden biriyle Lenovo’nun kalite, yenilikçilik ve değer olgularına bağlılığını bir araya getirecek açık, ölçeklenebilir bir kanal stratejisi oluşturmamıza yardımcı olacak dünya çapında tecrübeye sahipler. Lenovo ve Avnet birlikteliği, kanal iş ortaklarımızın her iki taraf için de karlı büyüme fırsatları oluşturmak için ihtiyaç duyulan küresel kaynaklar ve yenilikçi teknolojiye sahip olmalarını sağlayacaktır.”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Avnet Teknoloji Türkiye Satış Direktörü Atakan Coşkun “Lenovo datacenter çözümlerine yönelik Pureflex ve x86 mimarisindeki sunucu ürünleriyle pazarda güçlü bir oyuncu haline gelecektir. Avnet Türkiye olarak, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Lenovo sistemlerinin satışı ile ilgili hizmet vermeye başladık. Bu noktada Avnet Türkiye olarak bizler, içinde bulunduğumuz pazarda; klasik distribütör iş modelinin dışındaki stratejilerimizle Lenovo ürünlerinin tercihini ve yaygınlığını arttırmak için çalışacağız. Avnet’in Lenovo işbirliği ile çözüm ortaklarımıza, presales ve lab services desteği, ürün eğitimleri, lojistik çözümleri, finansal çözümler ve konfigürasyon garantisine kadar birçok farklı alanda, ek hiçbir bedel talep etmeden hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Sunduğumuz tüm fırsatlar bir arada değerledirildiğinde  Lenovo sunucu ürünlerinin tercihi için Avnet’in akla ilk gelen distribütör olacağı kesindir. Lenovo ile birlikte iş geliştirmek ve Avnet’in yarattığı katma değerli hizmletlerinden faydalanmak isteyen tüm çözüm ortaklarımız, Avnet ekibimizdeki kendilerinden sorumlu ekip arkadaşlarımızla iletişime geçebilirler.” dedi.

Lenovo ile yeni işbirliğinin yanı sıra Avnet IBM ile yaklaşık 30 yıllık çalışma geçmişini de geliştirerek sürdürecektir. Avnet, Lenovo System x alımının bir parçası olmayan çözümler, hizmetler ve programlar ile IBM’i desteklemeye devam edecektir.  Buna, Avnet Academy aracılığıyla sunulan IBM eğitim hizmetlerinin yanı sıra IBM Power Systems (Güç Sistemleri), Storage Systems (Depolama Sistemleri), Power-based Flex servers (Güç-bazlı Flex sunucular) ve PureApplication ile PureData aygıtları da dahildir.  Avnet iş ortaklarının eksiksiz çözüm sunmalarını sağlamak adına, onlara geniş bir IBM yazılım, hizmet ve depoloma teknolojileri yelpazesi sunmaya da devam edecektir.

Teknoloji Makaleleri