Cuma, Şubat 23, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Huawei Tüketici İş Grubu Hilink Dönemini Tanıttı

huawei_globaltechmagazineHuawei Tüketici İş Grubu (Consumer Business Group – BG), içlerinde amiral gemisi akıllı telefonlar, giyilebilir cihazlar, tabletler, mobil erişim cihazları, ev erişim cihazları, akıllı ev aletleri, OTT ve araca monteli modüllerin de bulunduğu yüzden fazla ürünü CES 2015’de görücüye çıkardı.

Huawei, tüketicilere en son teknolojiyi getirerek her yerde insanlar için olağanüstü deneyimler yaratma taahhüdünün bir parçası olarak tüm dünyada tüketicilere tam entegre mobil internet çözümleri sunma stratejisine sahip Hilink dönemin başlangıcını tanıttı.

Huawei Tüketici İş Grubu (BG) Ceo’su Richard Yu şunları söyledi: “2014 yılı bugüne kadar gerçekleşmiş en büyük başarılarımıza şahit oldu. Premium orta ve üst segment ürünlere odaklanan stratejimiz meyvelerini verdi ve yıllardır gerçekleşen akıllı telefon satışları %30’luk artışla 11,8 milyar doların üzerine çıktı. Huawei’nin amiral gemisi akıllı telefonları Huawei P7 ve Huawei Mate7’nin tüm dünyada tüketiciler tarafından sevildiği kanıtlandı. Bu arada, markamızın global etkisi, Huawei’nin “Interbrand’in İlk 100 Global Markası 2014” listesine giren ilk gerçek Çin firması olmasıyla büyümeye devam etmiştir.”

Mr. Yu sözlerine şöyle devam etti: “İleriye baktığımızda, akıllı telefon işimizi daha fazla konsolide etmeye ve güçlendirmeye kararlıyız, ve kullanıcılara entegre ve akıllı deneyim sunmaya devam edeceğiz. Huawei’nin güçlü yetenekleri ve mobil genişbant bağlantındaki avantajlarından yararlanarak, araçlarla ilgili baglantı sistemleri ve Nesnelerin İnterneti alanlarındaki fırsatları keşfetmeye odaklanmaya, ve büyük veri ve bulut hizmetlerinin entegrasyonu ile daha iyi akıllı deneyimler (sürüş planları, sürüş deneyimleri, güvenlik analizi, vb) yaratmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Huawei’nin Amiral Gemisi cep telefonları başı çekiyor

Huawei’ye ait akıllı telefonların tüm dünyadaki tüketiciler tarafından ilgiyle karşılanması, markanın orta ve üst segment başarısının en önemli göstergesi olmuştur. Sonuç olarak, IPSOS verilerine göre Huawei’nin 2013’de %52 olan marka bilinirliği 2014 yılında %65’e yükselmiş, marka önerisi değeri %43’e ulaşmıştır.

Huawei ve Honor amiral gemi ürünleri CES 2015’de görücüye çıktı. Bu ürünler Huawei Honor 6 ve Honor 6 Plus’ın yanı sıra Huawei P7 (Sapphire, Arsenal ve standart sürüm), Huawei Mate7’yi (Premium ve standart sürümler) içerdi.

Huawei P6’nın başarısının ardından Huawei P7, Mayıs 2014’de Paris’teki lansmanın ardından sadece altı ay içerinde 4 milyon satış gerçekleştirdi. Bu süre zarfında geçtiğimiz sene Eylül ayında lansmanı yapılan Huawei Mate7 de tüm dünyada iyi karşılandı. Buna ek olarak; Huawei, Huawei G7 ürününü IFA’da tanıtıldıktan sonraki iki ay içerisinde 1 milyon adet satarak üst segment akıllı telefon pazarının lider satıcısı ünvanına sahip oldu.

Huawei Tüketici İş Grubu “Hilink” Dönemini Tanıttı

Fuarda, amiral gemi akıllı telefonlara ek olarak Huawei’nin dünya genelindeki tüm kullanıcılara tam entegre mobil internet çözümleri sunan “Hilink” dönemi de yer aldı.

Huawei ürünleri, tüketicilerin global mobil internet çağında çeşitli teknoloji ihtiyaçlarına yönelik tasarlandı. Medya, depolama ve hava kalitesi monitörü, akıllı prizler, kızılötesi uzaktan kumandalı ışık ve akıllı elektrikli fan ve daha bir çoğu gibi ev tabanlı akıllı ürünleri içeren platform, her zaman ve her yerde insanlara kolay bağlantı getirmeyi hedefliyor. Huawei MediaPad T1 ve X1, giyilebilir cihaz TalkBand B1, mobil erişim cihazı E5 PRO, ev erişim cihazları PT500 and WS331C, OTT Huawei M330 ve araca monteli modül ME909Tu-565 da Huawei’nin “Hilink” çözümü tanıtımında yer aldı.

Teknoloji Makaleleri