Çarşamba, Nisan 17, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Acer’dan Dünyanın İlk Dikey Monitörü

acer_globaltechmagazineAcer CES’te yepyeni tasarımlara sahip iki yeni oyun monitörünü tanıttı. Acer XB270HU, IPS teknolojisine sahip dünyanın ilk NVIDIA® G-SYNC™ oyun monitörü olma özelliğine sahipken , Acer XG270HU ise kenardan kenara çerçevesiz bir ekrana sahip dünyanın ilk oyun monitörü. Bu her iki 27 inçlik ekran da oyun performansını artırmak için WQHD (2560 x 1440) çözünürlük ve hızlı 144Hz yenileme hızına sahip.

XB270HU, 178 derece geniş görüntüleme açılarına kadar tutarlı biçimde net görseller sağlayan IPS teknolojisine sahip ilk NVIDIA® G-SYNC™ uyumlu oyun monitörü. NVIDIA® G-SYNC™ teknolojisi GPU tarafından işlenen her karenin, monitörün yenileme hızlarının GPU’ya GeForce® GTX barındıran bir bilgisayarda senkronize edilerek mükemmel biçimde canlandırılmasını garanti eder. Bu çığır açan teknoloji tüm yeni oyunlarda sorunsuz, hızlı ve dinamik bir oyun deneyimi sunmak için ekran yırtılmalarını ortadan kaldırır ve ekran tekleme ve giriş gecikmelerini minimuma indirir. Sahneler anında görüntülenir, nesneler gözle görülür ölçüde keskindir ve daha hassas olan oyun oynama deneyimi daha hızlı tepki süreleriyle oyunculara avantaj sağlar. Birden fazla monitör kullanan kurulumlarda bile, Acer XB270HU mükemmel bir oyun deneyimi sunmak için geniş görüntüleme açılarından canlı görseller sağlar. Dahası, çok fonksiyonlu ErgoStand kullanıcıların en konforlu görüntüleme konumu için ekranı eğme, döndürme ve yüksekliğini ayarlayabilmelerine izin verir.

XG270HU görüntüleme alanını maksimuma çıkaran, çok monitörlü kurulumlarda kusursuz bir görüntüleme deneyimi sağlayan ve kenardan kenara çerçevesiz bir ekrana sahip dünyanın ilk oyun monitörüdür. Hızlı 1ms yanıtlama süresi, hareketlerin ve ani geçişlerin kaybolma veya gölgelenme efektleri olmadan sorunsuz bir şekilde yapılmasını garanti eder. Kullanıldıktan sonra geri dönüştürülmüş abs plastikler ile üretilen bu monitör, alt yatay çerçeve boyunca geniş bir turuncu şerit ile karakteristik Acer oyun kimliğine ve ayaklarına sahiptir. XG270HU, hızlı bağlanabilirlik için HDMI 2.0, DVI ve DisplayPort 1.2 barındırır.

Göz yorgunluğunu ve oyuncular ve programcılar gibi bilgisayarı yoğun bir şekilde kullananlar kişilerde olması muhtemel göz sağlığına uzun vadeli zararları azaltmak için, XG270HU Acer EyeProtect teknolojileriyle donatılmıştır. Bunların arasında tutarlı bir güç beslemesi aracılığıyla ekran titremesini ortadan kaldıran titreme önleme teknolojisi; parlama yapmayan panel üzerinde ışık kaynaklarından gelen yansımayı azaltan ComfyView, ışıklandırma koşulları uygun olmayan durumlarda çalışırken ekran parlaklığını ayarlayan düşük karartma teknolojisi ve mavi ışıklanmayı azaltmak için mavi ışık filtresi mevcuttur.

Acer 24, 27 ve 28 inç boyutlarına sahip ve FHD, WQHD ve 4K2K UHD çözünürlüklü ekranlarıyla pazardaki en kapsamlı oyun monitörü serilerine sahiptir.

Temin Edilebilirlik

Acer XB270HU ve XG270HU monitörler Mart 2015’ten itibaren dünya çapında temin edilebilecektir.

Teknoloji Makaleleri