Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

SAP Yeni Nesil Kurumsal Yazılımını Pazara Sundu

sap_globaltechmagazineDünyanın ilk gerçek zamanlı bellek içi platformu olan SAP HANA için özel olarak geliştirilmiş SAP Business Suite 4 SAP HANA, kurumsal iş yazılımlarını yeniden tanımlıyor. 3 Şubat’ta New York Borsası’ndaki lansman etkinliğinde tanıtılan SAP S/4HANA, SAP R/3’ten bu yana geliştirilmiş en büyük SAP inovasyonu olarak niteleniyor.

SAP Business Suite 4 SAP HANA (SAP S/4HANA), gelecek nesil iş yazılımlarının yeni temsilcisi olarak SAP müşterilerinin iş süreçlerini sadeleştirme vizyonuyla 3 Şubat’ta New York Borsası’ndaki lansman etkinliğinde tanıtıldı. SAP S/4HANA, tamamen SAP HANA bellek içi platformu üzerinde geliştirildi. Tüm cihazlarda üstün kullanıcı deneyimi (UX) vadeden SAP Fiori’nin modern tasarım anlayışıyla üretildi. SAP’nin farklı sektörlerde 40 yılın ötesine yayılan deneyimi, inovasyonu ve sadeleşmeyi SAP müşterileriyle buluşturan SAP S/4HANA ile sadece SAP HANA üzerinde kurgulanabilecek yepyeni bir Business Suite ortaya çıkarıldı. SAP S/4HANA, kullanıcılarına bulutta, yerleşik ya da hibrit kurulum opsiyonları sunarak SAP müşterilerine seçme özgürlüğü getiriyor.

SAP CEO’su Bill McDermott, “SAP bugün, 21’inci yüzyıl için kurumsal kaynak planlama kavramını yeniden tanımlıyor. S/4HANA, insanları ve yazılım teknolojilerini bir araya getirerek gerçek zamanlı, bağlantılı ve basit iş süreçleri tasarlamaya imkan sağlıyor. Hasso Platner SAP HANA’yı icat ettiğinde, SAP Business Suite’in dijital çağ için yeniden tasarlanacağını biliyorduk. Bu tarihi günde; 20’nci yüzyılın karmaşık BT altyapısının sonunun başladığına inanıyoruz” dedi.

Yeni SAP Business Suite sadece SAP HANA üzerinde çalışacak şekilde tasarlandı. Geçmişteki tüm kısıtlamalardan arındırılan ve gerçek zamanlı en son bellek içi yeteneklere sahip yazılım, tüm sektör ve iş kollarında uçtan uca sadeleşmeye değer katıyor. Çalışanlar için tüm cihazlarda modern bir kullanıcı deneyimi, konfigürasyon kolaylığı, sadeleşmiş bir veri modeli, iş kararları için anlık ve en detaylı seviyede öngörü yeteneği sunuyor.

SAP S/4HANA ile kurumların BT maliyetleri düşüyor

SAP S/4HANA bireyleri birbirine bağlarken işi sadeleştirip yenilikçi yaklaşımlar getiriyor. Cihazları ve ticaret ağlarını gerçek zamanlı yeni iş modelleri üretmek üzere bir araya getiriyor. Ayrıca kurumların, nesnelerin interneti ve büyük veri kavramlarıyla buluşmasını hızlandırıyor. Sadeleşmiş veri modeli, kurumların bilgi teknolojilerini yeniden tasarlamalarını ve daha az maliyetli bir BT operasyonuna geçmelerini sağlıyor.

Haziran 2014’te duyurulan, müşterilerin anlık öngörülerle finans süreçlerini dönüştürmelerine imkan veren SAP Simple Finance çözümü, SAP S/4HANA’ya giden yolda ilk adımı oluşturuyor. SAP S/4HANA ayrıca Ariba, Fieldglass ve SuccessFactors’tan oluşan SAP bulut çözümleri portföyünü de genişletecek. Kapsamlı bir portföy ile müşteriler, kendi ihtiyaçlarına uygun bulut çözümünü mevcut SAP sistemlerine entegre şekilde tanımlayabilecek.

Müşterileri için sürekli değer yaratma prensibiyle, SAP Business Suite kullanıcıları minimum eforla SAP S/4HANA’ya geçiş yapabilecek. SAP, partner ekosisteminin pazara tanıtacağı SAP S/4HANA’nın önceden tanımlanmış kurulum paketleri aracılığıyla iş ortakları, müşterilerin hızla ve kolaylıkla SAP S/4HANA’ya geçişini sağlayacak. Bu konuda öncülük eden global iş ortakları arasında Accenture, Capgemini, Deloitte, EY, IBM ve PwC sayılabilir.

Teknoloji Makaleleri