Cuma, Şubat 23, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Logitech’e 10 Prestijli Tasarım Ödülü

logitech_globaltechmagazineLogitech 10 ayrı ürünüyle, 7  adet “2014 Good Design Ödülü” ve 3 adet “2015 iF Tasarım Ödülü” kazandı.

Logitech, bu yılki ödüllerle birlikte üst üste dördüncü kez Good Design ve beşinci kez iF Ürün Tasarım Ödülleri’ni kazanmış oldu. Logitech, 2014 Good Design Ödülleri’nde Logitech® case+, Logitech® Illuminated Living-Room Keyboard K830, Logitech® X300 Mobile Wireless Stereo Speaker, Logitech® G502 Proteus Core Tunable Gaming Mouse, Logitech® G402 Hyperion Fury™ Ultra-Fast FPS Gaming Mouse, Logitech® Ultrathin Keyboard Folio for iPad® Air ve iPad® mini ve Logitech® Ultrathin for iPad® Air ile yedi ödülün sahibi oldu. Ayrıca Logitech® AnyAngle, Logitech® Wireless Mouse M280 ve UE MEGABOOM da bu yılın iF Tasarım ödülüne layık görülen ürünleri oldu.

Ürünlerin tasarımında güzel ve şık olmasına özen gösterdiklerini söyleyen Logitech CEO’su Bracken Darrel, “ Logitech olarak yıllardır bir çok prestijli tasarım organizasyonlarından  ödül kazanıyoruz. Sadece kazandığımız bu ödüllerle gurur duymuyoruz aynı zamanda kullanıcıların farkındalığının artması ve ürünlerden çok memnun olduklarını görmek de bizleri onurlandırıyor” dedi.

Good Design  Ödülleri;  Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design tarafından, Avrupa Mimarlık, Sanat, Tasarım ve Kenstel Araştırmalar Merkezi iş birliğiyle her yıl en iyi ve yeni tasarıma sahip ürünlere veriliyor.

iF Design Ödülleri ise, tasarım kalitesi, malzeme seçimi, fonksiyonellik, yenilik, ergonomi ve evrensel tasarım kriterleri baz alınarak değerlendiriliyor.

Teknoloji Makaleleri