Bu hafta gündemdekiler

İlgili İçerikler

Birden Fazla Noktayı Tek Ekrandan Kolayca İzleyin

uranium_logoBirden fazla lokasyonda konumlandırılmış Analog ve IP kameraları, farklı bir merkezde tek ekranda izleme özelliğine sahip kayıt cihazları ile CCTV çözümleri geliştirmeye devam eden Uranium Security Solutions, kayıt cihazları için geliştirdiği kullanıcı dostu yeni arayüzü ile kullanıcılarından ve bayilerinden tam not almayı başardı.

Farklı lokasyonlarda ki Uranium Kayıt cihazlarına bağlı 144 kamerayı, kullanıcıların farklı bir merkezde tek ekranda Uranium CMS yazılımı ile kolaylıkla izleyebileceğini söyleyen Uranium Security Solutions Ar-Ge ve Üretim Müdürü Hakan Kekik, kayıt cihazlarında kullandıkları yazılımları geliştiren ve farklılaştıran tek marka olduklarını söyledi.

En İyi Tercih” sloganıyla 2004 yılından bu yana Bilişim tarafında dağıtıcılık ve distribütörlük yapan Art Sistem Bilgisayar firmasının Güvenlik izleme sistemleri tarafında ki tescili markası Uranium Security Solutions 4 yıldır güvenlik pazarı tarafında bayilerine çözümler sunuyor.

AND serisi Analog Ve IP kameraları aynı anda işleyebilen(Hibrit) ve ANP serisi IP cihazlar, yeni gelişen Analog HD(AHD) kayıt cihazlarında kullandıkları arayüzün piyasada kullanılan diğer arayüzlerden farklı ve çok daha kullanışlı olduğunu belirten Uranium Security Solutions Ar-Ge ve Üretim Müdürü Hakan Kekik, yaptığı açıklamada” Kullanıcı dostu yeni arayüzü geliştirirken geçmiş deneyimlerinden ve IT tabanlı firma olmalarının avantajlarından yararlandıklarını, saha da kurulum yapan bayilerinin ve son kullanıcı fikirlerinin de kendilerine yol gösterici olduğunu, yeni arayüzün daha da gelişmesi için gerekli yatırımları yaptıklarını söyledi. “

Kârının önemli bir kısmını Ar-Ge ye ayırdıklarını söyleyen Hakan Kekik, Üretim sürecini sürekli kontrol altında tuttuklarını, bu sayede arıza oranı en düşük ürünleri pazara sunabildiklerini belirtti. Arıza oranlarının %0,3 olduğunu söyleyen Hakan Kekik, bu oranı yakalamak için geçmiş tecrübelerinin çok büyük etkisi olduğunu söyledi.

Kullandıkları komponentleri seçmeden önce uzun ve zorlu testlerden geçirdiklerini söyleyen Hakan Kekik, örneğin Mekanik Ir cut filtresini seçerken özel test makinamızda 10000 kere peşpeşe Ir cut’ı açıp kapatıyoruz ve o komponenet o testi geçerse Uranium ürünlerinde kullanılmayı hak ediyor diyor. Ir cut filtresinin günde sadece 2 sefer çalıştığını düşündüğümüzde minimum 10000 kullanımlık ürünün ömrünün 25 yılın üstünde olduğunu düşünebiliriz.

Teknoloji Makaleleri