Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Vestel’in Yeni Reklam Teması #GururlaYerli

vestel_globaltechmagazineVestel, Türkiye’de Vestel City’de ürettiği dünyanın en ileri teknolojilerini Kenan İmirzalıoğlu’nun rol aldığı yeni reklam filmleriyle anlatıyor. Vestel’in Manisa’daki üretim üssü Vestel City’de çekilen ilk reklam filmi 23 Şubat’ta yayına girdi. Geçen yıl yeni reklam kampanyasına “Türkiye Vestelleniyor” sloganıyla start veren Vestel, yeni reklam filminde “Yerli üretimin gururuyla, Türkiye Vestellenmeye devam ediyor” diyor. Kenan İmirzalıoğlu, Vestel’in “Gururla Yerli” temasının merkezde olduğu 4 reklam filminde yer alacak.

“Gururla Yerli” temasının Vestel’in ar-ge, tasarım ve üretim alanındaki gücüne dayandığını vurgulayan Vestel Şirketler Grubu icra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan şunları ifade etti:

“Bizim neslimizin aklına yerli malı denince sebze, meyve, kuruyemiş geliyor. Vestel ise yerli malı denince çocuklarımızın aklına akıllı telefon, tablet, televizyon gelsin diye çalışıyor. Biz bunu sadece sözde bırakmıyoruz, bu algıyı yerleştirmek için aktif faaliyet gösteriyoruz. Bunu yaparken aynı zamanda teknolojiyi ülkemizin en önemli ihracat kalemi yapmak, tüm dünyada teknoloji üretmedeki gücümüzle anılmak en büyük hedefimiz. Bu hedefe ulaşmak için öncelikle halkımızın bu yerli üretim teknolojiyi tanıması, sahiplenmesi ve onunla gurur duyması gerekir. Yeni reklam filmimiz bu amaca hizmet ediyor.”

Vestel Türkiye’nin dijital devriminin öncüsü

Vestel City’de dünyanın son teknolojilerin ürettiklerini belirten Erdoğan, “Dijital denince akla Uzak Doğu geliyor. Avrupa dijital devrimi ıskaladı. Biz Türkiye olarak dijital devrimi kaçırmamalıyız, kaçırmayacağız. En büyük sorumluluğu biz Vestel olarak üstlendik. Vestel, Türkiye’nin dijital devriminin öncüsü olacak. Yeni reklam kampanyamızda bu dijital devrimin merkez üssü Vestel City’nin kapılarını Kenan İmirzalıoğlu’nun anlatımıyla Türk halkın açıyoruz” dedi.

Kenan İmirzalıoğlu’nun profesyonel hayatındaki başarısı ve kamuoyu nezdindeki güvenilir kişiliğiyle Vestel’in “Gururla Yerli” teması için en uygun isim olduğunu ifade eden Erdoğan şunları söyledi:

“Bu reklam kampanyasıyla amacımız, Kenan İmirzalıoğlu aracılığıyla yerli üretimin önemini anlatmak, Avrupa’nın mega fabrikalarından Vestel City’de nasıl dünyanın son teknolojilerini ürettiğimizi göstermek. Kenan Bey de bu reklam filminde rol yapmanın ötesinde, Kenan İmirzalıoğlu olarak Vestel City’e geldiğinde hissettiklerini ve gördüklerini izleyicilere aktarıyor.”

“Vestel City’den etkilenmemek mümkün değil”

Vestel’in yeni reklam filminde yer alan Kenan İmirzalıoğlu teklifi nasıl değerlendirdiğini ve kabul ettiğini şöyle açıkladı:

“Genelde reklam filmlerinde oynamayı ya da bir markanın reklam yüzü olmayı tercih etmiyorum. Kariyerim boyunca bu anlamda çok az projede yer aldım. İçime sinen, tüketiciye önermekten çekinmeyeceğim markalarla bir role girmeden, Kenan İmirzalıoğlu olarak işbirliği yapmayı seviyorum. Vestel’le hayata geçirdiğimiz ‘Gururla Yerli’ projesi her açıdan içime sinen ve bütünleştiğim bir çalışma oldu.”

Vestel City’e ilk kez reklam filmi için gittiğini belirten İmirzalıoğlu şunları ifade etti:

“Vestel City’nin National Geographic’te yayınlanan Mega Fabrikalar belgeseline konu olduğunu biliyordum ama yakından gördüğümde bu kadar etkileneceğimi hiç düşünmemiştim. Zaten etkilenmemek mümkün değil. Tüm dünya için, dünyanın son teknolojilerini üreten devasa bir endüstri kompleksi. Gerçekten bana o gururu hissettirdi. Bu nedenle içim rahat şekilde ‘Gururla Yerli’ diyebilirim.”

Vestel hem icat çıkardı hem tasarım ödüllerini topladı

Türkiye’nin, geleneksel kültürde yaygın “icat çıkarma” sözünün yarattığı psikolojik bariyeri Vestel’le aştığını belirten Erdoğan şöyle konuştu:

“Vestel olarak bugün tüm Türkiye’nin gururu olacak en son teknolojiyi üretiyoruz. Teknolojimizi sadece iç pazarda tüketiciyle buluşturmakla kalmıyor, dünyaya satıyoruz. Avrupa’nın tek lokasyonda üretim yapan en büyük endüstri kompleksi, İngiltere ya da Almanya’da değil Türkiye’de Manisa’da bulunan Vestel City’dir. Teknoloji üretimini Türkiye’ye yakıştıramayanlara inat yerli akıllı telefonlar, tabletler, 4K televizyonlar, rekortmen beyaz eşyalar üretiyoruz.”

Vestel’in sadece ar-ge ve üretimdeki gücüyle değil tasarımdaki yetkinliğiyle de fark yarattığını söyleyen Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün dünyanın en prestijli uluslararası tasarım yarışmalarında bu alanın lideri olarak bilinen İtalyanlarla, İsveçlilerle yarışan marka yine Vestel’dir.  2014’te en prestijli uluslararası tasarım yarışmaları Good Design Award, Plus X Design Award, A Design Award ile Design Turkey’den toplam 66 adet ödülle döndük. Uluslararası ve ulusal tasarım yarışmalarında son 7 yılda 357 adet ödül aldık.”

Vestel “evet, yapabiliriz” diyor

Vestel olarak kendilerine inandıklarını, çok çalıştıklarını, yatırım yaptıklarını ve “Yapılamaz” denileni başardıklarını vurgulayan Erdoğan sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu ülkede teknoloji üretilemez diyenlere kulak asmadan televizyondan tablet ve akıllı telefona, çamaşır makinesinden bulaşık makinesine, buzdolabından klimaya dünyanın en son teknolojilerini ürettik. Kısacası biz, hiçbir zaman araştırmaktan, çalışmaktan, özveri göstermekten vazgeçmedik, “Evet, yapabiliriz” dedik. Ve yapabildiğimizi tüm dünyaya gösterdik.”

Vestel’in yeni reklam filmi, dünyanın en son teknolojisine sahip Vestel akıllı telefonların, tabletlerin, 4K UHD televizyonların, rekortmen çamaşır ve bulaşık makinelerinin üretildiği ve bu ürünlere en iyi tasarım markası ödüllerini kazandıran tasarımlarının yapıldığı Vestel City görüntüleriyle başlıyor. Bu görüntülerin ardından Kenan İmirzalıoğlu, Türkiye’de dünyanın en son teknolojilerinin üretildiğini epik bir dille seyirciye anlatıyor. Film, gururla kameraya bakan Vestel çalışanlarının görüntüleriyle sona eriyor.

Büyük bir kısmı Vestel City’de geçen filmin yönetmenliğini Gönenç Uyanık, prodüksiyonunu Depo Film yaptı. Tamamı Manisa’da gerçekleştirilen çekimler üç gün sürdü.

Reklam künyesi
Reklamveren                             : Vestel

Reklam Ajansı                          : Concept

Reklamveren Yetkililer           : Feza Turunçoğlu Erim, Berna Aşkın, Bengisu Dinçer

Kreatif Direktör                        : Kerem Özkut

Yaratıcı Ekip                             : Ertuğ Tuğalan, Namık Ergin, Engin Erden, Erhan Dursun,  Remzi Cem Erguvan, Cansu Erdinç

Grafik                                          : Alper Dabak, Mehmet Ögeç

Marka Ekibi                              : Arda Görgün, Ekin Kutevu, Zeynep Kahvecioğlu, Sinem Tacir

Stratejik Planlama                  : Hakan Demir, Suphi Can Sarıgöllü

Ajans Prodüktörü                    : Mert Turan, Kasım Bektaş

Prodüksiyon Şirketi                : Depo Film

Yönetmen                                  : Gönenç Uyanık

Fotoğraf Prodüksiyon            : 212 Productions / Emre Doğru

Post-Prodüksiyon Şirketi      : Sinefekt

Müzik                                         : Güntaç Özdemir

Medya Ajansı                           : MediaCom

Kullanılan Mecralar              : Televizyon, Basın, Radyo, Açıkhava, Dijital

Teknoloji Makaleleri