Ana Sayfa Haberler Kalite Testlerinin Yarısında Birinci Oldu

Kalite Testlerinin Yarısında Birinci Oldu

kaspersky_globaltechmagazineKaspersky Lab 2014 yılında bir kez daha, ürünlerinin üstünlüğünü yansıtan En İyi-3 Koruma sıralamasında başı çekti. Bu sıralama, geçtiğimiz yıl boyunca yürütülen bir dizi bağımsız güvenlik çözümü değerlendirmesinin sonuçlarını temel alıyor. Bu sıralamaya göre Kaspersky Lab ürünleri, profesyonel testlerde diğer satıcıların ürünlerine kıyasla daha yüksek puanlar aldı.

Kaspersky Lab için yıllık En İyi 3 Koruma sıralaması AV-Test, AV-Comparatives, MRG Effitas, Dennis Technology Labs dahil dünyanın en önemli test laboratuarları tarafından gerçekleştirilen kamu araştırmalarını takip ediyor. Sıralama, ürünlerinin katıldıkları test sayısına paralel olarak elde ettiği en iyi üç konumun ve ödüllerin sayısını temel alıyor.

2014 yılında test kuruluşları ev kullanıcıları ve kurumsal kullanıcılar için güvenlik çözümlerini farklı platformlarda (mobil dahil) zararlı yazılım algılama kalitesi, finansal tehditlere karşı korumanın güvenilirliği, cihaz performansına etki, virüslü sistemlerin onarımı ve daha birçok parametreye karşı değerlendirdi.

Bu testlere katılan tüm tedarikçiler arasında Kaspersky Lab en iyi sonuçları ede etti: şirketin çözümleri, testlerin %71’inde ilk üçe girmiştir. Şirket ayrıca testlerin %51’inde birinci olarak ‘altın madalyalar’ bakımından rakiplerini geride bıraktı.

Kaspersky Lab Baş Teknoloji Yöneticisi Nikita Shvetsov sonuçlar hakkında şunları söyledi: “Teknolojimizin verimliliğini geliştirmek amacıyla çalışmaya devam ediyor ve kullanıcılarımıza en güvenilir güvenlik çözümlerini sunuyoruz. Yöntemine bakmaksızın tüm bağımsız karşılaştırma testlerine katılmaya daima hazırız. Almaya devam ettiğimiz ödüller sektördeki liderliğimizi kanıtlıyor. Bağımsız test laboratuarlarınca gerçekleştirilen üçüncü şahıs değerlendirmeleri ne kadar yol katettiğimizi ve nasıl daha fazla geliştireceğimizi görmemize yardımcı oluyor.”