Perşembe, Kasım 30, 2023

Haftanın Enleri

İlgili İçerikler

Yeni Toshiba Qosmio X70 ve Satellite P70 modelleri Eğlencede En Üst Seviyeyi Sunuyor

Satellite_P70-B_Full_Product_02_with_screenTNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş. iki yeni 43.9 cm (17.3”) ekranlı notebook modelini tanıttı. Her ikisi de geniş ekran boyutuna sahip Qosmio X70 ve Satellite P70 modelleri, sorunsuz çoklu işlem yetenekleri, güçlü Intel®Quad Core™ i7 işlemcileri ve Full HD ekranları ile yoğun eğlence deneyiminde üstün performans sağlıyor.

Güçlü grafik performans ile şık görünümü ve gelişmiş görsel-işitsel özellikleri bir araya getiren Qosmio X70, her zaman daha fazlasını isteyen kullanıcılar ve fotoğrafları, videoları düzenleyebilmek, oyunların keyfine varabilmek ve geniş 43.9 cm (17.3”) ekranda film izlemek isteyen multimedya meraklıları için ideal.

Eğlence için hazır

LED arka aydınlatmalı Full HD, 1920×1080 çözünürlüklü ekranı ile Qosmio X70, aksiyon dolu filmler, oyunlar ve online içerik için yoğun bir görsel deneyim sağlıyor. Geniş 43.9 cm (17.3”) 300 NIT ekran, net detaylar için canlı ve parlak renkler ile her zaman optimum görüntü kalitesi sunuyor. Qosmio X70’in görsel kusursuzluğu Toshiba için özel üretilen harman/kardon® hoparlörlerle tamamlanarak etkin ses ve üstün bir işitsel deneyim sağlanıyor. DTS Sound™ ses sistemi ile geliştirilen ses yüksekliği, ileri baslar ve gelişmiş ses tanımı sayesinde hoparlörler destansı bir eğlence için hazır.

Her zaman güçlü performans

Qosmio X70, notebook’un performansını ileriye taşıyacak bir dizi özellik ile donatılmış durumda. Videoları ve fotoğrafları düzenlerken veya oyun oynarken işlemlerin altından kolaylıkla kalkacak güce sahip. 4GB GDDR5 VRAM destekli entegre Radeon™ R9 M265X grafik işlemci daha hızlı bant genişliği sunuyor ve performansı artırıyor. AMD Enduro™ teknolojisi hem batarya ömrünü uzatıyor, hem de olağanüstü bir grafik performans sağlayarak cihazı optimize ediyor. Ayrıca çoklu işlemlerin eş zamanlı yürütülmesini sağlayan Intel®Quad Core™ i7 işlemciye sahip Qosmio X70, gözle görünür seviyede akıllı bir işletim sunarken, dahili görseller ile çok daha iyi bir PC deneyimi sağlıyor. Kullanıcılar 2TB HDD veya 1TB SSHD desteği seçeneği ile oyunlarının, filmlerinin ve dosyalarının tamamını saklamak için çok geniş bir alana sahip oluyorlar.

Eğlencenin zirvesi

Geniş eğlence yelpazesi ile donatılmış Qosmio X70, kullanıcıların sevdikleri filmleri, oyunları ve medya dosyalarını en yoğun şekilde kullanabilmelerine imkan veriyor. HDMI® aracılığıyla Ultra HD desteği uyumlu bir Ultra HD TV 4k ekranda gösterim yapabilmeyi sağlıyor. İki adet tam boyutlu USB 3.0 ve iki adet USB 2.0 girişi harici cihazlarla hızlı bağlantı kurarken, Intel®WiDi özelliği kullanıcıların sevdikleri filmleri, videoları, fotoğrafları ve müziği kabloya gereksinim duymadan uyumlu televizyonlarında izleyebilmelerini sağlıyor. Entegre Blu-rayTM BD-RE (XL) sürücü sayesinde HD filmler seyahat halindeyken bile seyredilebiliyor ve 100 GB’a kadar disk kapasitesi ile dosyalar güvenli olarak saklanabiliyor. Fotoğraflar ve diğer multimedya dosyaları Bridge Media UHS-II destekli SD kart girişi ile cihazlar arasında paylaşılabiliyor, böylece daha yüksek aktarım hızı ile üretkenlik artırılmış oluyor.

Farklı olmak için tasarlandı

Qosmio X70, güçlü ve çarpıcı olmanın yanı sıra şık ve seçkin bir görünüm için mat kırmızı vurguları bulunan özel koyu gümüş rengi kaplamaya sahip. Buna ek olarak, notebook’un arka aydınlatmalı kırmızı ışık vurgulu döşeme klavyesi, düşük aydınlatmalı ortamlarda kullanım sağlarken, hareket algılayıcı (gesture) destekli geniş clickpad alanı kullanıcıların her çeşit eğlence içeriğinde, yönetimin her an kendilerinde olduğunu hissedebilmelerine yardımcı oluyor.

Toshiba Qosmio X70 ve Satellite P70:

• Ekran: 43.9cm (17.3”) 1920 x 1080 (Full HD), LED arka aydınlatmalı 300 NIT ekran

• İşlemciler: 4. Nesil Intel®Quad Core™ i7 işlemci

• Depolama: 2 TB’a kadar HDD veya 1 TB SSHD (katı hal hibrid sürücü)

• Hafıza: 16 GB’a kadar DDR3L RAM (1,600 MHz)

• Bağlantı: 1x HDMI®-çıkışı Ultra HD destekli,2 x USB 2.0, 2x USB 3.0 (1 x Uyku Modunda Şarj dahil), 1 x RGB,Bridge Media UHS-II destekli SD/SDHC girişi1, kulaklık/mikrofon girişi, Kensington kilidi soketi

• İletişim: Intel® Çift Bant Kablosuz-AC 3160, Intel®WiDi, kablosuz ekran teknolojisi, Bluetooth® 4.0, çift mikrofonlu HD web kamera

• OS: Windows 8.1

• Ses: DTS Sound™ ses geliştirme özellikli Harman Kardon hoparlörler

• Boyutlar: 413x268x28.4/33.1mm

• Ağırlık: 2.9kg

Toshiba Qosmio X70:

• Grafik işlemci: 4GB GDDR5 VRAM ile AMD Radeon™ R9 M265X grafik işlemci ve AMD Enduro™ teknolojisi

• ODD: Blu-rayTM BD-RE (XL) sürücü

• Renk: Mat kırmızı tasarım unsurları ile koyu gümüş renk

• Klavye: Çerçevesiz, kırmızı arka aydınlatmalı döşeme klavye

Toshiba Satellite P70:

• Grafik işlemci: 2GB veya 4GB GDDR5 VRAM ile AMD Radeon™ R9 M265X grafik işlemciler ve AMD Enduro™ teknolojisi

• ODD:Blu-rayTM BD-RE (XL) sürücü veya DVD Süper-Multi sürücü

• Renk: Saten Altın

• Klavye: Çerçevesiz, beyaz arka aydınlatmalı klavye

Teknoloji Makaleleri