Ana Sayfa Haberler Penta Teknoloji, Kaspersky Lab’in Bireysel Ürünler Türkiye Dağıtıcısı Oldu

Penta Teknoloji, Kaspersky Lab’in Bireysel Ürünler Türkiye Dağıtıcısı Oldu

penta globaltechmagazinePenta Teknoloji, Kaspersky Lab’ın kurumsal ürünler yanında bireysel ürünlerde de  Türkiye dağıtıcısı olduğunu duyurdu. Kaspersky Lab’ın tüketici ürünleri, artık Penta’nın güçlü ve yaygın satış kanalları üzerinden son kullanıcılarla buluşacak. 2016’da her iki şirket, bu işbirliği sayesinde 300 binden fazla müşteriye ulaşmayı ve en az 6 milyon dolar gelir elde etmeyi planlıyor.

Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik, işbirliğiyle ilgili şunları söyledi: ‘’2016’nın ilk günlerinde bu yeni işbirliğini başlattığımız için mutluyuz. Kaspersky kurumsal ürünlerinin yanında bireysel ürünleri de ürün portföyümüze eklemiş olmamız bizim için oldukça önemli. Bu önemli anlaşmanın sektörümüze ve ortaklarımıza katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

Kaspersky Lab Türkiye Ülke Müdürü Sertan Selçuk ise şu yorumlarda bulundu: “Kişisel kullanıcılar için geliştirdiğimiz bilgi güvenliği ürünlerinde Türkiye’de en büyük pazar payına sahip 3 firmadan biriyiz. Ürünlerimizi üç yoldan sunuyoruz: çevrimiçi, zincir mağazalar ve iş ortağı kanalları… Tüm bu kanallarda çok güçlüyüz. 2016 yılında da bu segmentte faaliyetlerimizi artırmaya ve tüketici ürünlerinde liderliğimizi korumaya çalışacağız. Bu amaçla, Türkiye’de en geniş dağıtım ağına sahip olan Penta ile tüketici ürünleri dağıtıcılık anlaşması imzaladık. Kurumsal ürünler dağıtıcılımızı yıllardır başarı ile sürdüren Penta ile yaptığımız bu yeni iş birliğinden, her iki tarafın da fayda sağlayacağına eminiz.”

Bireysel ürünler satış departmanında görev alan 60’tan fazla personeli bulunan Kaspersky Lab’ın Türkiye ofisi, güvenlik ürünlerini ülkenin her noktasındaki müşterilere sunmak için çalışıyor. Şirketin ev kullanıcıları için olan ürün portföyü, Kaspersky Anti-Virus ürünüyle bilgisayarlar, tabletler ve telefonlar için koruma sağlarken; en üst düzey güvenlik için Kaspersky Total Security- çoklu cihaz çözümünü sunar. Kaspersky Password Manager ve Kaspersky Safe Kids gibi özel farklı çözümlerle siber güvenliğin tüm ihtiyaçlarını karşılar. Şirket ayrıca Türkiye’de siber güvenlik bilincini artırmak için yoğun şekilde çalışıyor.