Ana Sayfa Haberler Türk Girişimciler’in Geliştirdiği Bounty Uygulaması Dünya’ya Açıldı

Türk Girişimciler’in Geliştirdiği Bounty Uygulaması Dünya’ya Açıldı

twentify globaltechmagazine3 Türk Girişimcinin kurduğu Twentify şirketinin geliştirdiği Bounty uygulaması, bir sene içerisinde 100.000 kullanıcıya ulaştı. Ekip Kanada ve Meksika’da operasyonlarına başladı.

Sahadan veri toplaması gereken şirketler ile bu veriyi sahada onlar için toplayabilecek akıllı telefon sahiplerini buluşturan Bounty uygulaması 100.000 kullanıcıya ulaştı.

Ülkemizde, alanında bu başarıyı gösteren ilk uygulama Bounty,  100.000’i aşkın kullanıcısı ile 80’den fazla kurumsal müşterisine hizmet veriyor. Kitle kaynağın (crowdsourcing) gücünü kullanan uygulama, sahadaki veriyi Türkiye’nin dört bir yanındaki kullanıcıları ile birkaç gün, hatta saatler içerisinde toplayıp müşterilerine teslim edebiliyor.

Twentify şirketinin geliştirdiği Bounty uygulaması hizmet verdiği firmalara; fiyat toplama, reyon ve stok kontrolü, açık hava reklam kontrolü ve gizli müşteri gibi hizmetler sunabiliyor.  Sunduğu hizmetler müşteri ihtiyacına göre şekillenebiliyor.

Mobil-akıllı telefon kullanımının tüm dünyada yaygınlaşmasıyla birlikte global pazarda da ilgi gören yerli uygulama sayesinde, yeni bir iş kolu da doğmuş oldu. Uygulamayı indiren ve şirketler için açılmış bu basit görevleri yapan kullanıcılar her görev üzerinden para kazanabiliyor.

Hedefimiz dünyanın en büyük mobil iş gücü platformu olmak.”

Şubat 2014’te kurulan Twentify şirketi, aynı yıl Mayıs ayı içerisinde, Kanadalı yatırım fonu TRPE Vanture Partners’tan aldığı 1.000.000$’lık yatırım ile büyümeye başladı.

Twentify CFO’su Tolga Bakkaloğlu global büyüme ile ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor; “Türkiye 18-25 yaş arası 13 milyon nüfusa sahip gelişmekte olan bir ülke ve kitle kaynak için çok uygun bir ortam. Burada yakaladığımız başarıyı Meksika ve Kanada’ya taşıdık. Ukrayna ve Güney Afrika’da da önümüzdeki günlerde yeni projelere başlıyoruz. Global oyuncuların olduğu bu tür dinamik ekonomilere korkmadan açılabilmemizin en önemli sebebi, ürünümüzün hazır ve bulut tabanlı olması. Sahip olduğumuz büyüme stratejisi ile yakın zamanda farklı pazarlara da açılacağız. Dinamik ve güçlü yapımız ile kısa sürede dünyanın en büyük mobil iş gücü platformu olmayı hedefliyoruz.”