Ana Sayfa Haberler Genç Beyinler Göçmen Sorununu HACK’leyecek

Genç Beyinler Göçmen Sorununu HACK’leyecek

Suriye’de yaşananlar odağında Türkiye ve Avrupa ülkelerine doğru gerçekleşen ve çoğu zaman da üzüntü verici olayların yaşandığı göç ve göçmen sorununa genç girişimciler, bilgisayar mühendisleri ve tasarımcılar; web, mobil uygulama ve IoT ürünleri geliştirecekleri hackathon ile çözüm bulacaklar.

hackquarters globaltechmagazineSosyal bir etki yaratmak amacıyla 25-27 Mart tarihleri arasında İstanbul Kolektif House Sanayi’de yapılacak “Borderless Hack” isimli etkinlik; Amerikan Başkonsolosluğu, Garaj ve Habitat’ın destekleriyle, Hackquarters ile Kolektif House’un organizasyonuyla gerçekleşecek.

Moderatörlüğünü iyzico’nun Pazarlama Müdürü Çağdaş Önen’in yapacağı Borderless Hack’in jürisinde Hackquarters’tan Kaan Akın, 500 Startups’tan Enis Hulli, Habitat’tan Başak Şaral, 212VC’den Dilek Dayınarlı, TUSUDER’den Oktay Tarhan ve Unhcr’den Damla Taşkın gibi isimler yer alıyor.

Borderless Hack’in katılımcıları Amerika seyahati, Kolektif House üyeliği ve Hackquarters’tan bir aylık mentörlük desteği gibi çeşitli ödüller için yarışacaklar. Detaylı bilgi almak ve etkinliğe kayıt yaptırmak için http://borderlesshack.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.