Ana Sayfa Haberler Mobil Cihazlarınızda Sakladığınız Değerli Veriler İçin Şifreli Kasa Uygulaması

Mobil Cihazlarınızda Sakladığınız Değerli Veriler İçin Şifreli Kasa Uygulaması

kaspersky globaltechmagazineKaspersky Lab ve İsviçre merkezli bir siber güvenlik şirketi olan WISeKey, WISeID Kaspersky Lab Security adlı yeni uygulamayı duyurdu. Bu yeni sürümde, mobil kullanıcılara daha güvenli ve daha güvenilir mobil haberleşme ve mobil işlemler yapma imkanı sunulacak.

WISeID Kaspersky Lab Security çözümü, hesap kullanıcı adları ve parolaları, kredi kartı numaraları ve erişim PIN’leri gibi kişisel verileri, güvenli bir kişisel veri düzenleyicisi içine kilitliyor; böylece çevrimiçi işlemler için tanımlanabilir varlıklar yaratırken, verinin kendisi bulut kasada korunur halde kalıyor.

Bitcoin madenciliği için mobil cihazları kırmaya çalışan ya da kişisel kimlik bilgilerini ve banka hesap bilgilerini ele geçirmek için mobil kullanıcıları kandırmanın yollarını arayan korsanların yol açtığı mobil güvenlik tehditlerinin sayısı artmakta ve kullandıkları teknolojiler gelişmekte. Mobil işletim sistemleri, uygulama geliştiricileri ciddi güvenlik özellikleri ile donatsa da, korsanlar kötü amaçlı yazılımları yerleştirmek amacıyla birçok farklı enfeksiyon vektörü kullanarak, Android ve iOS cihazların kurulu sistemlerinden yararlanmayı başarıyor.

Mobil güvenlik yazılımı olmadan kullanıcılar, tüm bu tehditler ve daha fazlası karşısında savunmasız. WISeID Kaspersky Lab Security, cep telefonlarını güvenlik tehditlerine karşı korumak için tasarlanmış sağlam ve kanıtlanmış bir çözüm olan Kaspersky Mobile Security Yazılım Geliştirme Kitini (SDK) de içeriyor. Uygulamanın bu SDK’yı içermesiyle ortaya çıkan çözüm, akıllı telefonlar için kullanıcılara etkili bir kendini savunma imkanı veren, web ve ağ koruması, cihaz koruması ve risk algılama gibi gelişmiş güvenlik özellikleri sunuyor.

Diğer şeylerin yanı sıra WISeID, parolaları şifreli bir kasada tutuuyor, kırılması zor parolalar üretiyor ve bilgisayarlar ve cihazlar arasındaki veri senkronizasyonunu, güvenli bulut depolama yoluyla, birden fazla platformda güvenli bir şekilde yapıyor. Kasa yalnızca kullanıcının Master Parolası ve/veya tanımlanmış desen ile açılabilirken, yüz tanıma yetkilendirmesi ile de ek koruma sağlanıyor. WISeID’ye tek bir tıklama ile çevrimiçi erişilebiliyor.

Kaspersky Mobile Security SDK eklentisi ile WISeID Kaspersky Lab Security uygulaması, şimdi iPhone, iPad, Android, Mac OSX, Windows ve Kindle için kullanılabilir, http://www.wiseid.com