Ana Sayfa Haberler Veeam Availability Suite 9.5 ile Depolama Entegrasyonu gelişti

Veeam Availability Suite 9.5 ile Depolama Entegrasyonu gelişti

veeam globaltechmagazine
Veeam, Veeam Availability Suite 9.5’te Depolama Entegrasyonunu geliştirerek şirketlerin modern SLA’lerle başarılı bir şekilde buluşmasını sağlıyor. 

HPE, NetApp ve EMC’nin ardından şimdi de Nimble Storage’la gerçekleşen depolama entegrasyonu şirketlerde Veeam’in varlığını daha da güçlendiriyor. 

Şirketlerin kesintisiz çalışabilmesine yönelik çözümlerin yenilikçi tedarikçisi Veeam® Software sahip olduğu depolama entegrasyonunu yeni Veeam Availability Suite™ 9.5’in bir parçasını da kapsayacak şekilde bu yıl içinde genişleteceğini duyurdu. 

Arıza süresi ve kayıp verinin neden olduğu maliyet ve sonuçlar uygulama ve verinin erişilebilirliği konusunda modern hizmet seviyesi anlaşmalarının (SLA) gerçekleşmesinde önemli sorunlara yol açıyor. Veeam, HPE, NetApp ve EMC’nin şirketlere yönelik depolama teklifleriyle elde edilen entegrasyonlara ek olarak Veeam Availability Suite™ 9.5’teki Nimble Storage ile ekleyeceği entegrasyon tüm Nimble Storage kullanıcıları için erişilebilirliği artırıyor ve gelişmiş operasyonel performans sağlıyor.

Veeam Ceo’su Ratmir Timashev Nimble Storage’ın şirketlere yönelik yüksek kaliteli büyümeyi hızlandırma stratejilerini gerçekleştirmeye devam edeceğini belirtiyor. “Veeam ve Nimble’ın güçlü iş ortaklığı çoktan ne kadar başarılı olduğunu gösterdi. İki teknoloji arasında daha da artan entegrasyon ortak iş ortaklarımız ve müşterilerimizin yedekleme ve depolamadan daha fazlasını deneyimlemelerine imkan veriyor. Veeam ve Nimble Storage’ın entegrasyonu, erişilebilirlik hakkındaki konuşmaları daha geniş bir ekosisteme yayarken beraber yapabileceklerimiz beni çok heyecanlandırıyor.”

Nimble Storage CEO’su Suresh Vasudevan Veeam’le olan iş ortaklıklarının gelişmesinin hızla büyüyen şirket sınıfı müşteri tabanı için uygun fiyatlı veri koruma sağladığını belirterek sözlerine şöyle devam ediyor: “Veri merkezleri ve bulutta flash uygulamak isteyen müşterilerimiz için türünün en iyisi entegre çözüm satacak iş ortağı ekosistemini oluşturuyoruz. Nimble-Veeam entegrasyonu All-flash’ten Uyarlanabilir (hibrit) flash dizilimine kopyalamayı rakip all-flash dizilimlerin yedeklemesinin üçte birine yapan Nimble Unified Flash Fabric’in değerini artıracak. Nimble ve Veeam çözümleri sadece modern veri merkezlerinde bir arada olmayacak. Bunun yanında BT operasyonlarını basitleştirmeyi daha uygun toplam mülkiyet maliyetiyle gerçekleştirecek.”

Modern depolamadaki BT yatırımlarını daha da değerlendirecek Nimble Storage ile bu yeni entegrasyon şirketleri yedeklemenin ötesinde erişilebilirliğin yeni çağına taşıyacak ve onlara tüm uygulamalar ve veriler için kurtarma zamanı ve nokta hedeflerini (RTPO) 15 dakikanın altına düşürmesine yardımcı oluyor.

  • Depolama Anlık Görüntülerinden Yedekleme: Birincil depolamadaki Nimble Storage anlık görüntülerden ya da ikincil depolamadaki çoğaltılmış kopyalardan sanal makine (VM) verisini okuyarak üretim depolamasındaki yedekleme aktivitelerinden kaynaklanabilecek ek sorunları azaltmak.
  • Depolama Anlık Görüntüleri İçin Veeam Explorer™: Periyodik Nimble Storage anlık görüntüleri ve Veeam’in yaptığı ya da yerel bir programcıyla yaratılmış birebir kopyalardan hızlı ve verimli bir şekilde farklı uygulama parçalarını, misafir dosyalarını ya da tüm VM’leri kurtarmak. 
  • Depolama Anlık Görüntüleri İçin On-Demand Sandbox™: Birincil ve ikincil depolama sistemleri üzerinde depolama anlık görüntülerini kullanarak hızlı ve kolay geliştirme, test ve arıza gidermenin yanısıra sadece birkaç tıklamayla üretim ortamının tüm izole edilmiş kopyalarını oluşturmak.

Bu yeni entegrasyon bu yılın ileriki dönemlerinde Veeam Backup & Replication™ ve Veeam Backup Essentials™ ürünlerinin operasyonel performansını geliştirecek ve erişilebilirliği artıracak yeni özelliklerle birlikte gelecek olan Veeam Availability Suite 9.5 ile birlikte sunulacak. Daha fazla bilgi için VeeamLIVE’a kayıt olun.

VeeamON Forum 2016, Türkiye’nin İlk Veri Merkezi Erişilebilirlik Etkinliği 2 Haziran 2016’da Conrad İstanbul Bosphorus’ta gerçekleştirilecek. Etkinlik Türkiye’de sektörün önde gelen BT uzmanlarını ve vizyonerlerinin bir araya gelerek bilgilerini paylaşmaları ve kesintisiz çalışan şirketleri nasıl gerçekleştirebileceklerini öğrenmeleri için tasarlandı. Bir günlük forumda katılımcılar en son BT trendleri hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra sunucu sanallaştırma, depolama ve buluttaki BT yatırımlarının daha da artırmaya yardım edecek en son araştırmayı da öğrenme fırsatı bulacaklar. Sektörün önde gelen analist ve uzmanları Veeam’in kıdemli yöneticileriyle bir araya gelecekler. Yerinizi ayırtmak ve ajanda hakkında son bilgilere ulaşmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz:

https://go.veeam.com/veeamon-forum-turkey