Ana Sayfa Haberler Dünyaca ünlü hackerlar ve siber güvenlik uzmanları bir araya geliyor

Dünyaca ünlü hackerlar ve siber güvenlik uzmanları bir araya geliyor

locard globaltechmagazineLOCARD Cyber Security Summit’te Türkiye’yi ve dünyayı bekleyen siber tehditler masaya yatırılacak ve çözüm önerileri konuşulacak. LOCARD Cyber Security Summit, Türkiye’de düzenlenen ilk global siber güvenlik zirvesi olma özelliğini taşıyor.

Siber güvenlik alanında dünyanın önde gelen uzmanları ve hackerlar, konuşmacı olarak LOCARD Global Cyber Security Summit’te katılımcılarla buluşacak. 20-21 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Steigenberger Hotel Maslak’ta düzenlenecek zirvede, siber güvenlik alanındaki güncel konular ve gelecekte oluşabilecek riskler mercek altına alınacak.

Türkiye’de düzenlenen ilk global siber güvenlik zirvesi olma özelliğini taşıyan LOCARD Global Cyber Security Summit’in konuk ülkesi İspanya. Musa Savaş, Nurhan Demirel ve Igor Lukic  tarafından organize edilen LOCARD Global Cyber Security Summit’te siber güvenlik uzmanları ve hackerlar, kamuda bu alanda çalışan yetkililer, bankalar, şirketlerin üst düzey güvenlik çalışanları ve siber güvenliğe ilgi duyanlar bir araya gelecek. Dünyanın farklı şehirlerinden hacker ve güvenlik uzmanlarının katılacağı LOCARD Global Cyber Security Summit konuşmacıları arasında Türkiye ve İspanya Siber Suçlar Polis Departmanlarından uzmanların yanı sıra, Telefonica’nın siber güvenlik şirketi Elevenpaths CEO’su Chema Alonso, Deloitte CyberSOC Academy’den Deepak Daswani, Brainbackups.com kurucusu Russell Hanson, David Melendez ile Halil Öztürkci, İbrahim Baliç, Burak Sadıç ve Osman Doğan  gibi siber güvenlik alanında öne çıkan uzmanlar konuşmacı olarak yer alıyor.

Güvende misiniz?

Bu yıl, ‘Are You Safe’ yani ‘Güvende Misiniz?’ sloganı ile hayata geçirilen etkinlikte, hem kamu hem özel sektörün temsilcileri bir araya gelecek. Dijital çağda yüz yüze geldiğimiz büyük tehditleri, belli coğrafyalarda gelişmekte olan tehlikeleri, güvenlik sektörü için henüz yeterince farkına varmadığımız tehditler barındıran “nesnelerin interneti”, “akıllı şehirler”, “siber savaşlar” gibi iş ve sosyal hayatı etkileyen önemli konuları hep birlikte tartışacağız. Baş konuşmacılarımız ve teknik konuklarımız vizyonlarını paylaşacaklar, bu alandaki araştırmalarıyla ilgili bilgi verecekler. Türkiye ve Dünya bizi bekleyen bu tehlikelere karşı etkin olarak mücadele etme ve üstesinden gelmeyi berrak bir şekilde öğrenme fırsatına kavuşacak.