Ana Sayfa Haberler Cisco geleceği iş ortaklarıyla dizayn edecek

Cisco geleceği iş ortaklarıyla dizayn edecek

cisco globaltechmagazineCisco’nun 5-7 Mayıs 2016 tarihlerinde Antalya’da yapılan “İş Ortakları Zirvesi’nde, ortaya koydukları yenilikçi yaklaşım ile başarılı işlere imza atan 13 şirket ödüle layık görüldü.

Son 20 yılda 600’ü aşkın iş ortağına ulaşan Cisco Türkiye, alanında uzman şirketleri desteklemek, yeni teknolojiler ve fırsatlarla ilgili bilgi vermek amacıyla 8’inci Cisco Türkiye İş Ortakları Zirvesi’ni gerçekleştirdi. Antalya’da 5-7 Mayıs tarihlerinde “Güç sizinle olsun” temasıyla yapılan organizasyonda Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen iş ortakları, Cisco mimarileri, servisleri ve Cisco kanal yapısı ile ilgili yenilikler hakkında bilgi aldılar.

Cisco olarak bu yıl teknoloji, pazara gidiş ve iş modelleri anlamında farklı bir yaklaşım benimsediklerini ifade eden Cisco Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Işıl Hasdemir katılımcılara Cisco İş Ortakları Stratejisi hakkında bilgi verdi. Hasdemir: “ Bu sene odağımız büyüme ve karlılık… İş ortaklarımızla ilişkimizin dönüşümü bizim için üç alandan geçiyor: sadelik, daha fazla iş birliği ve karşılıklı değer alışverişi. Ürünü ya da hizmeti alıp satan bir yaklaşımdan ziyade daha çözüm ve sektör odaklı, müşteri ilişkilerinde daha derin bir bakış açısı bulunan bir iş ortağı kanalı yaratacağız. Gelecekteki iş ortağımız teknoloji anlamında çözüm sunabilen, mobilite ve bulut odaklı, daha analitik düşünebilen, belirli alanlarda uzmanlaşmış ve pazarlamada dijital stratejiyi belirlemiş olmalı. 20 yıldır bize güç veren iş ortaklarımızla hedeflediğimiz daha yüksek karlılık ve daha büyük projelere ulaşabileceğimize inanıyoruz ve başarılarını takdir ediyoruz” dedi.

Toplam 200’den fazla kişinin katıldığı etkinlikte konuşan Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım, yeni iş modellerinde başarılı olabilmek için iş ortaklarının uzmanlaşmasını ve dijital eko-sisteme dahil olmalarını çok önemsediklerini belirtti. Kıvılcım, “Bu sene iş ortaklarımızla birlikte geleceği dizayn edeceğimiz bir yıl olacak.  Zor bir yıl bizleri bekliyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’deki iş ortaklarımız da dijital dönüşüme ayak uydurmaya çalışıyorlar. Birçok start up, yazılım şirketi, analitik şirketinin de ekosisteme dahil olması gerekiyor. Rekabette ön plana çıkmak için farkımızı ortaya koymalıyız. Bunun için de ülke olarak güçlü olduğumuz sektörlere ve alanlara odaklanarak bu sektörlerin dijital dönüşümüne liderlik etmeliyiz. Bu Türkiye’nin dijital dönüşümü ile birlikte ekosistemi de destekleyerek ülkemizden dünya çapında markalar çıkmasını sağlayacaktır” dedi.

Cisco’nun IOT /IOE şirketleri, güvenlik, analiz, video çözümlerine yatırım yaptığını aktaran Kıvılcım, tüm cihazların ve nesnelerin internete bağlanması ile çok daha fazla veri üretileceğini, bu verinin analiz edilmesi ve işe yarar bir bilgi haline getirilmesi için çözümler sunulmasını beklediklerini ifade etti. Kıvılcım, “Müşterilerimize değer katacak işler yapmalıyız. Sizlerle beraber çalışmaya ve sizlerin yurtdışına açılmanıza destek olmaya hazırız. Yeni iş modellerinde başarılı olabilmek için iş ortaklarımızın uzmanlaşmasını çok önemsiyoruz.” diye konuştu.

Cisco Türkiye İş Ortakları Zirvesi’nde ayrıca 2015 Cisco mali yılı çerçevesinde başarılı çalışmalarla dikkatleri çeken Cisco’nun Türkiye’deki 13 iş ortağı toplam 15 ödül aldı. Teknolojik yatırımlar, satış rakamlarındaki büyüme yüzdeleri, Cisco mimarilerinde gerçekleştirilen başarılı projeler, problem çözme ve satış yaklaşımları değerlendirilerek yapılan seçimde, Armada, Biltam, Data Market, IBM, Innova, Koç Sistem, Nelit, Netaş, Proline, Sekom, Tnetworks, Turcom, Vminds, Wipro ödüle layık görüldü.