Ana Sayfa Haberler Değişimi yöneten CEO’lar Nesnelerin İnterneti Zirvesi’nde buluşacak

Değişimi yöneten CEO’lar Nesnelerin İnterneti Zirvesi’nde buluşacak

nesnelerin interneti zirvesi globaltechmagazineBu yıl ikincisi gerçekleştirilecek Nesnelerin İnterneti Zirvesi için geri sayım başladı. 15 Kasım Salı günü Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleştirilecek olan zirveye değişimi yöneten CEO’ların dijital ajandası damgasını vuracak.

Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı Nesnelerin İnterneti Zirvesi (Internet of Things Summit) 15 Kasım Salı günü ikinci defa İstanbul’da gerçekleştirilecek. Cisco ve Intel’in ana sponsorluğunda yapılacak zirvede, dijitalleşme ve nesnelerin internetinin iş dünyasına etkileri ele alınacak. Değişimi yöneten CEO’lar; bugünü, geleceği ve yeni projelerini tartışacak.

Yerli ve yabancı çok sayıda önemli konuşmacının katılımıyla, 15 Kasım Salı günü, Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleştirilecek olan zirve bu yıl  “Internet of things” (loT) kavramını ortaya atan üç kişiden biri olan  MIT’den Prof. Sanjay Sharma ve bir Avrupa Birliği organizasyonu olan  EU Alliance of Internet of Things Innovation’den Pierre Yvves de konuşmacı olarak internet üzerinden bağlanacak. Cisco ve Intel’in ana sponsorluğu, Arçelik, BSH, Siemens ve Teradata co-sponsorluğunda, düzenlenecek etkinlikte, dijitalleşme ve teknoloji dünyasının en hızlı gelişen alanlarından biri olan IOT’nin iş dünyasına etkileri konuşulacak.

“Sektörlerin geleceği” konuşulacak

Zirve’nin konuşmacıları arasında Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Defacto CEO’su İhsan Ateş, ETS Grup CEO’su Mehmet Ersoy, Vestel CEO’su Turan Erdoğan, Migros CEO’su Özgür Tort, Kale Grup CEO’su Zeynep Bodur, Cisco CEO’su Cenk Kıvılcım, Intel CEO’su Burak Aydın ve Vestel CEO’su Turan Erdoğan ve çok sayıda CEO ile CIO yer alıyor. “CEO Ajanda ve Akıllı Şehirler” oturumunda ise İBB Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, İGA İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, Amerikan Hastanesi CEO’su Erhan Bulutçu, Enerjisa CEO’su Kıvanç Zaimler ve İSPARK CEO’su Nurettin Korkut nesnelerin internetinin şehirlere yansımalarını ve geleceğini tartışacaklar. Bu yıl “Smart Business” (Akıllı İş) temasıyla yapılacak zirvede ayrıca CIO/CTO oturumu da gerçekleşecek.

Hedef Dijitalleşmenin Yönetim Kurulu Gündeminde Olması

Yaptıkları çalışmalarla 12 ana sektörün her birindeki en köklü şirketlerin yüzde 40’ının önümüzdeki 5 yıl içinde dijital kırılma sonucunda pozisyonlarını kaybedeceğini öngördüklerini ifade eden Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım “Sektörlerin liderlerinin de bu dönüşümün etkilerinden haberdar olmasına rağmen dijitalleşme şirketlerin yüzde 45’inin yönetim kurulu seviyesinde gündemine girmiş değil. Intel Türkiye ile ev sahipliğini gerçekleştireceğimiz ikinci Nesnelerin İnterneti Zirvesinde dijital dönüşüm tüm sektörleri yeniden şekillendirirken sektör liderleri ile bu fırsat aracılığıyla değer yaratmanın yollarını tartışmak istiyoruz” dedi.

Geçen yıl birincisini gerçekleştirdikleri Nesnelerin İnterneti Zirvesi’yle iş dünyası liderleri arasında farkındalık yaratmayı ve dijital  dönüşümü üst düzey yöneticilerin ajandalarına sokmayı hedeflediklerini belirten Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın “ Geçen yıl farklı sektörlerden liderlerle  dijital dönüşümün önemini masaya yatırdık ve bu anlamda önemli bir yol kat ettik. Bu seneki zirvede amacımız sektörel bazda en iyi nesnelerin interneti uygulamalarını ortaya koyarak iş dünyası liderlerine kendi şirketlerinin dönüşümleri için fikir vermek, ilham vermek” diye konuştu.