Ana Sayfa Haberler Fujitsu’dan Siber Ataklara karşı proaktif koruma

Fujitsu’dan Siber Ataklara karşı proaktif koruma

Fujitsu globaltechmagazineSiber saldırı tehdidi altındaki müşteriler için iş sürekliliğimi sağlamayı hedefleyen Fujitsu; Avrupa, Ortadoğu, Hindistan ve Afrika’da (EMEIA) yeni bir siber güvenlik işi başlatıyor. Fujitsu böylece, küresel entegre güvenlik çözümüyle, işletmelerin yeni siber saldırılara karşı direncini güçlendirmelerine yardımcı oluyor.

Fujitsu; şirket genelinde müşterilerine siber saldırılara karşı erken uyarı, savunma ve koruma sağlayacak global odağının altını çizerek EMEIA bölgesinde ek küresel güvenlik hizmetleri sunacak. Şirket, herhangi bir çevrimiçi tehdit veya saldırıdan kurtulmaya yardımcı olmak için sürekli müşteri gözetimini sağlayarak müşteri varlıklarını korumayı ve iş sürekliliğini sağlamayı hedefliyor.

Fujitsu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve EMEIA ile Amerika Bölgesi Başkanı Duncan Tait; “Güvenlik, müşterilerimiz için hiç bu kadar kritik olmamıştı. Siber saldırıları önlemek asla mümkün olmasa da, işletmelerin bu tehditler nedeniyle faaliyetlerini durdurmayı göze alamaz olduklarını kabul ediyoruz. Her türlü siber saldırı, şirket faaliyetlerinin felç olmasına ve itibar kaybına neden olabilir ve en kötü ihtimalle bir şirketin günlük operasyonlarını yapmasını tamamen durdurabilir. Gelişmiş siber güvenlik işimiz, müşterilerimizin iş sürekliliğini sürdürebilmelerini sağlamak için ne gerekiyorsa yapmaya odaklanmıştır.”

Fujitsu; bugün İngiltere, Almanya, Finlandiya ve İspanya’daki Güvenlik Operasyon Merkezlerinden (SOC) yönetilen güvenlik hizmetleri sunmaktadır. Fujitsu, EMEIA bölgesinde yer alan global siber güvenlik alanlarındaki ürün yelpazesini genişletirken, şu anda sadece Japonya’da mevcut olan daha geniş güvenlik çözümleri yelpazesini de EMEIA pazarına sunmayı ve İngiltere ve Almanya’daki SOC’lerini İleri Siber Tehdit Merkezleri haline getirmeyi hedefliyor.

Fujitsu böylece; SURIENT markası altında EMEIA bölgesinde yakın zamanda piyasaya sürülen fiziksel Veri Merkezi Güvenlik Çözümleri ürün yelpazesini de genişletmiş oluyor. İlk sunum olan SURIENT MRS, şu anda kullanıma sunulmuş durumda. Bu; bir veri merkezinde hassas, gizli veya kritik süreçleri çalıştıran kilitli raflara erişimi korumak ve bunlara giriş yapmak için Fujitsu PalmSecure biyometrik kimlik doğrulama teknolojisini kullanan güvenli bir Yönetilebilir Raf Çözümüdür.