Ana Sayfa Haberler Veeam 2016’da yüzde 28 büyüme ve 607 milyon USD ciro gerçekleştirdi

Veeam 2016’da yüzde 28 büyüme ve 607 milyon USD ciro gerçekleştirdi

veeam globaltechmagazineŞirketler djital dönüşümlerini hızlandırdıkça Veeam yeni nesil çözümleriyle pazar payını artırmaya devam ediyor. Günümüzün Hibrit Bulut dünyası için tüm yıl boyunca kesintisiz erişilebilirlik sağlayacak inovatif yaklaşımının sonucu olarak da cirosunu katlayarak büyümesini sürdürüyor. 

Şirketlerin kesintisiz çalışabilmesine yönelik çözümlerin yenilikçi tedarikçisi Veeam® Software 4. çeyrek ve 2016 yılı sonuçlarını açıkladı. Hibrit Bulut dünyasında tüm yıl boyunca kesintisiz erişimi garantilemek isteyen her boyuttaki şirketlerin, kritik ihtiyaçlarının yönlendirmesi sonucunda artan şirket ve bulut cirolarının, sonunda bir önceki yıla göre yüzde 28 büyüme gerçekleşirken yıllık toplam ciro da 607.4 milyon USD’ye ulaştı.

Kurumlar dijital dönüşüme daha fazla önem vermeye başladı

Veeam’in Başkanı ve COO’su Peter McKay 2016 yılının Veeam için güzel geçtiğini, bunun da kullanıcıların veri, uygulama ve iş yüklerine istedikleri zaman ve yerden ulaşma arzuları sonucunda gerçekleştiğini belirtiyor. “Kurumlar işlerinin her yönünü dijital olarak dönüştürmeye çalıştıkça CIO’lar da gerçekleştirilen BT yatırımları eğer kesintisiz çalışma sağlayamazsa hiçbir değerinin olmayacağının farkına vardılar. Pazardaki her sektörden özellikle de Fortune 500 ve Global 2000 şirketlerden Veeam Availability Suite’e artan bir talep olduğunu görüyoruz.”

Veeam’in 2016 sonuçlarından satır başları:

  • Şirket büyümesi ve hızı: 2016’nın sonunda Fortune 500’ün yüzde 73’ü ve Global 2000’in yüzde 56’sı Veeam müşterisi. Şirketlerin yeni lisans satın alımlarında yüzde 57 artış gerçekleşirken aynı dönemde yeni şirket müşterisi sayısı da yüzde 48.6 artışla 761’e ulaştı.
  • Dünya çapında 230,000 müşteri: Veeam 2016’da 50.000 müşteri kazanarak kurulduğundan bu yana portföyüne ayda 4.000 yeni müşteri ekleme ortalamasını devam ettirdi.
  • 3 milyon sanal makine (VMs) Veeam Availability çözümleriyle korunuyor. Bunların 1 milyondan fazlası da VCSP yönetiminin altında.
  • Dünya çapında 45,000 ProPartners: Veeam’in kanala olan yüzde 100 bağlılığı erişilebilirlik çözümlerine yeni satıcıları ve VAR’ı çekmeye devam ediyor.
  • DRaaS ve BaaS: Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) programı, hizmet sağlayıcılara Disaster Recover as a Service (DRaaS) ve Backup as a Service (BaaS) sunabilmeleri için hazır fırsatlar sunarak yeni müşteri kazanmalarında ve cirolarını artırmalarına yardımcı oluyor. Bunun sonucunda 2016’da bir önceki yıla göre yüzde 79 büyüme kaydedildi. VCSP programı dünya çapında 14.300’den fazla hizmet ve bulut sağlayıcı sayısına ulaştı. Bu iş ortaklarının 2.600’den fazlası da Veeam Cloud Connect hizmetleri sağlama lisansına sahip.