Ana Sayfa Haberler Geçen yıl Twitter’da aşk için tam 2,5 milyar Tweet atıldı

Geçen yıl Twitter’da aşk için tam 2,5 milyar Tweet atıldı

twitter obama globaltechmagazine14 Şubat Sevgililer Günü öncesinde Twitter bir yılın #Aşk’a dair bilgilerini paylaştı.

2016’da “Aşk” sözcüğüyle 12 farklı dilde 2,5 milyar tweet atıldı. En çok beğenilen tweet, Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın görevinden ayrılırken attığı tweet oldu. Türkiye’de en çok kullanılan sevgi emojileri ise kalpler ve gülümseyen yüzler oldu.

Bu yılki kampanya çerçevesinde de dünyanın her neresindeyseniz, 14 Şubat’ta #LoveHappens hashtagiyle tweet atarak çok özel bir emojinin belirmesini sağlayabilirsiniz.

Twitter dünyada neler oluyorsa onu sunuyor. Bazen de Twitter’da “aşk olur” #LoveHappens. Twitter’ın Sevgililer Günü için yayınladığı blog’a göre, geçtiğimiz yıl “Aşk” sözcüğüyle 12 farklı dilde 2,5 milyar tweet atıldı. Bu hep daha fazla “aşk” demek.

Türkiye’de de sevgiyi anlatmak için en çok kullanılan emojiler ise gülümseyen yüzler, gül ve kırmızı kalp oldu.

Bu yıl Sevgililer Günü’nde Twitter’da hem #Aşk kutlanacak hem de bu platformu sevgilerini haykırmak ve başkalarına duyurmak için başvurulan milyonlarca yol onurlandırılacak. Twitter, dünyanın dört bir tarafında yaşanan aşkların takip edildiği, sevgilerin ifade edildiği, onlarca felakete rağmen aşkların gösterildiği, yaşamlarımızda fark yaratanlar için duyguların paylaşıldığı ve hatta aşık olunan platform oldu.

Bazen de Twitter, aşık olmanın sebebi olabiliyor. Victoria ile Jonathan O’Brien, Waterstones isimli bir kitapçının Twitter’daki paylaşımları aracılığıyla tanıştı ve seneler sonra evlendi.

Dünyanın her neresindeyseniz, bu yıl Sevgililer Günü’nde #LoveHappens hashtagiyle tweet atarak çok özel bir emojinin belirmesini sağlayın.

Bex-Globaltechmagazine