Ana Sayfa Haberler Crossover Türkiye Yazılım Yöneticileri için İşe Alım Turnuvası düzenliyor

Crossover Türkiye Yazılım Yöneticileri için İşe Alım Turnuvası düzenliyor

crossover globaltechmagazineİK ve Teknoloji Şirketi Crossover Türkiye Yazılım Yöneticileri için İşe Alım Turnuvası düzenliyor.

Crossover’ın global ekipleri tarafından daha önce Rusya, Romanya, Polonya ve Ukrayna’da denenen işe alım turnuvası konsepti ile şirket Türkiye’de bir günde 50 deneyimli yöneticiyi işe alarak yıllık 5 Milyon Dolar değerinde istihdam yaratmayı hedefliyor.

Tam gün sürecek işe alım turnuvası 3 oturumdan oluşacak ve oyunlaştırılmış bir süreç uygulanarak, katılımcılar mülakattan geçirilmiş olacak. Birinci adımda tüm adaylar temel seviyede testlere tabi tutulacaklar ve ilk eleme gerçekleşecek.

İkinci oturumda ise proje sınavlarına girecek adaylar eğer bu etapta başarılı olabilirlerse, üçüncü oturuma geçmeye hak kazanarak ve bu oturumda teknik mülakatla girecekler. Mülakatta başarılı olabilen adaylar doğrudan yılda $100.000 maaş alabilecekleri işler için teklif alacaklar.

Bunun yanında birinci olan adaya Crossover $5000 değerinde bonus ödeme gerçekleştirecek.

Şirketin Türkiye Ülke Müdürü Sinan Ata etkinlikle ilgili olarak; “Daha önce Türkiye’nin başarısının ardından Ukrayna operasyonunun yönetimini de Türkiye ofisi olarak biz devraldık, bu konsepti Ukrayna’nın Lviv şehrinde bizzat deneme fırsatı bulduk ve bir gün içerisinde Ukrayna ekonomisine yılda $1,5 milyon dolarlık istihdam kazandıracak bir iş gerçekleştirdik. Türkiye’nin insan kaynağına ne kadar güvendiğimizi daha önce her platformda dile getiren biri olarak, bu konseptin daha büyük ölçeklisini Türkiye’de uygulanması gerekiyordu. Yazılım teknolojilerinde iyi ödeyen, çok öğreten pozisyonları Türkiye’ye getirmeye devam edeceğiz.”dedi.