Ana Sayfa Haberler Ideasoft, Radore sayesinde müşterilerine kesintisiz hizmet sağlıyor

Ideasoft, Radore sayesinde müşterilerine kesintisiz hizmet sağlıyor

radore globaltechmagazineIdeasoft, Radore sayesinde müşterilerine kesintisiz hizmet sağlıyor.

Dijital verilerin tutulduğu, korunduğu ve yedeklendiği merkezler olan veri merkezlerinin hayati rolü, günümüzün hızla dijitalleşen dünyasında giderek önem kazanıyor. Sahip olduğu son teknolojiyle hızlı çözümler üreten Türkiye’nin en hızlı büyüyen operatör bağımsız veri merkezi Radore; kaliteli hizmetiyle pek çok e-ticaret firması tarafından tercih ediliyor.

Ideasoft: Yüzde 99.99 hizmet sürekliliği bizim için temel bir ihtiyaçtı.

Türkiye’nin en büyük e-ticaret altyapı sağlayıcısı Ideasoft Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Seyhun Recep Özkara; Radore’yi seçmelerinin nedenini şöyle anlattı: “Şu an Türkiye’de yaklaşık 6 binin üzerinde ticaret firmasına yazılım altyapısı sağlıyoruz. E-ticaret firmalarında kesinti yaşanmaması çok önemli; doğal olarak yüzde 99.9 bir hizmet sürekliliği sağlamak bizim için temel bir ihtiyaç. Elbette, ufak tefek kesintiler oluyor. Kesintiyi donanım değişikliklerinde, güncelleme gerektiğinde yapabilmemiz, kalan tüm zamanlarda da yayında olup hizmet sağlayabilmemiz bizim için çok önemliydi; bu nedenle Radore’yi tercih ettik.”

Radore veri merkezinin, daha önce gördükleri merkezlere nazaran yeni teknolojilerle daha sistematik bir yapıda olduğunu söyleyen Özkara, “Geçiş sürecimizi çok hızlı tamamladık. Radore ile bugüne kadar sorunsuz çalıştık, bundan sonra da bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyoruz” dedi.