Ana Sayfa Haberler DreamWorks, HPE Aruba çözümlerini kullanmaya başlıyor

DreamWorks, HPE Aruba çözümlerini kullanmaya başlıyor

aruba globaltechmagazineDreamWorks Animation, HPE Aruba çözümleri ile yaratıcılık ortamını genişletecek. 

Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba, Akademi Ödülü kazanmış bilgisayar destekli animasyon filmlerinin,  Emmy ödüllü televizyon dizilerinin ve özel yayınların, dünyanın her yerinden izleyiciler için canlı şovların yaratıcısı Glendale, California merkezli DreamWorks Animation’ın (Universal Filmed Entertainment Group’un bir birimi), HPE Aruba çözümlerini kullanarak mobil bir ortak çalışma ortamı oluşturmak için tüm kampüs ağını yeniden yapılandırdığını duyurdu.

Güçlü bir kablosuz altyapısının ortak çalışma kültüründeki önemini anlayan DreamWorks Animation, 44 dönümlük kampüsünün tamamını, kampüste ve uzak ofislerdeki çalışanları desteklemek için kesintisiz bir bağlantı ile donatmaya karar verdi. Şirketin verdiği ve çalışanların sahip olduğu mobil cihazları desteklemek de hayati önem taşıyordu. Stüdyo yüzde 60’lık bir Wi-Fi kapsamından her yerin Wi-Fi kapsama alanına gireceği bir yapı haline getirilmeye başlandı.

DreamWorks Animation’ın Ağ Operasyonları Yöneticisi Keith McKay, “Kültürel açıdan ilhamın ve verimliliğin ofislerimizin dışına kadar genişlemesi bekleniyordu. Bizimki gibi yaratıcı bir sektörde, mobil bir işyeri, belirli bir yere bağlanmak yerine işbirliği içinde çalışmamıza izin verir. Yakın bir zamanda, ağımızı yükseltmek ve kampüsümüzün tamamının yüksek verimlilikteki kablosuz bağlantı kapsamında olmasını sağlamak için bir girişim başlattık” dedi.

DreamWorks Animation, HPE Aruba’ya dönerek, organizasyonun kapalı alanlarının büyük bölümü için Aruba 802.11ac Wave 2 320 Series Access Point’lerle Aruba 7200 Series Mobility Controller’ları kurarken, uzak ofisler için Aruba 205 Serisi AP’leri kurdu. DreamWorks Animation, açık alanı kapsamak için de Aruba 270 Serisi AP’leri kurdu. Stüdyo, depolama için Golden Star Technology’den (GST) destek aldı. Kampüs genelinde açık alanlar hem resmi olmayan hem de resmi toplantılar için yaygın olarak kullanılmaktaydı, bu nedenle Wi-Fi’nin kapalı mekanlardakine benzer bir performansla açık havada da çalışması şirket için çok önemliydi.

DreamWorks Animation, ağı yükseltmenin bir parçası olarak, bazı eski anahtarları değiştirmek istedi ve yan bağlantılar için standart olarak Aruba 3810 ve 5400R anahtarlarını seçmeden önce bir değerlendirme yaptı. Stüdyonun kararında etkili olan önemli bir faktör, 5400R’nin, kablolu ve kablosuz ağlarda aynı seviyede güvenlik sağlamak için, Aruba ClearPass Policy Manager ile birlikte DreamWorks Animation’ın Bilgi Güvenliği departmanının güvenlik ihtiyaçlarına cevap verebilme yeteneğiydi.

ClearPass, kurumsal ağa ve uzak ofislere, güvenli ve görev temelli erişimin sağlanmasına izin vermesi açısından DreamWorks Animation için önemli bir bileşendi. Çok sayıda mobil cihazın aynı anda ağa bağlanması ile birlikte, iş ve güvenlik kurallarına dayanarak kullanıcıların erişim ayrıcalıklarını otomatik olarak kabul eden veya reddeden, şartların farkında olan politika yönetimine izin vermek, şirket açısından büyük bir kazançtı.

DreamWorks Animation, BT ekibinin potansiyel ağ bağlantı sorunlarını oluşmadan önce görmelerini sağlamak için Clarity ile Aruba AirWave’i de kullanıyor. Aruba AppRF, mobil ve web uygulamalarının kullanımına ve performansına ilişkin bilgiler sağlıyor, böylece stüdyo, gerektiğinde kritik iş uygulamalarını önceliklendirmek için hızlı kararlar alabiliyor. Sonunda, Aruba Network Protector SDN Application, DreamWorks Animation’ın ağ varlıklarının otomasyonunu gerçekleştirmesine ve SDN özellikli ağda gerçek zamanlı güvenliği sağlamasına yardım ediyor.

Var olan HPE sunucuları, depolama ve veri merkezi çözümlerinin yanı sıra yeni HPE Aruba altyapısı ile DreamWorks Animation, yaratıcı kullanıcı topluluğunun ihtiyaçlarının karşılanabileceğine ve şirketin iş hedeflerinin daha iyi desteklenebileceğine inanıyor. 

McKay, “Aralarında Aruba’nın son teknolojilerinin de yer aldığı HPE’nin yenilikçi çözümleri, altyapı stratejimizde temel unsurlardır. Onlar bizim için güvenilir bir iş ortağıdır, önemli girişimlerimizi başarılı bir şekilde hızlandırmamıza yardım ediyorlar” dedi.