Ana Sayfa Kategoriler Ağ Ürünleri Sophos XG Firewall, NSS Labs Grup Testinde zirveye yerleşti

Sophos XG Firewall, NSS Labs Grup Testinde zirveye yerleşti

sophos globaltechmagazineSophos XG Firewall, NSS Labs’ın gerçekleştirdiği yeni nesil firewall grup testinde liderler kategorisinde yer aldı.

Uzun süreli saldırı ve güç kaybı gibi zorlayıcı koşullarda bile sağladığı korumadan taviz vermeyen Sophos XG Firewall, sahip olma ve işletme maliyetiyle de testlerde öne çıkmayı başardı.

Ağ ve uç nokta güvenliğinde dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alan Sophos’un yeni nesil güvenlik ürünü Sophos XG Firewall, NSS Labs tarafından düzenlenen Yeni Nesil Firewall Grup Testi raporunda en iyi performans gösteren çözümler sıralamasında liderler kategorisinde yer aldı.

NSS Labs’ın gerçekleştirdiği testte yaygın olarak tercih edilen 11 yeni nesil firewall çözümü, güvenlik, performans, kararlılık, güvenilirlik ve sahip olma maliyeti açısından kıyaslandı. Fayda ve değer ekseninde sunduğu ideal yaklaşımla tüm testleri başarıyla geçen Sophos XG Firewall, kurumun tavsiye ettiği ürünler arasında gösterildi.

Kurumların güvenlik ürünleri tercihinde bağımsız ve güvenilir testlerin son derece önemli bir rolü olduğunu ifade eden Sophos Kıdemli Başkan Yardımcısı Dan Schiappa, “Sophos olarak her ölçekteki kuruma en etkili korumayı sağlayacak güvenlik çözümleri ortaya koymak için çalışıyoruz. Sophos XG Firewall’ın NSS Labs testlerinde lider kategorisinde yer almasından çok memnunuz. Son WannaCry salgını da gösterdi ki, etkili bir ağ koruma stratejisi kurumların bugün ve gelecekte hızlı yayılan, karmaşık ve beklenmedik saldırılara karşı koyabilmeleri için son derece önemli. Senkronize güvenlik stratejimiz çerçevesinde bu alanda yatırım yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Masaüstünden Buluta Tüm İhtiyaçları Karşılıyor

Sophos XG Firewall, kuruma özgü sistemlerde kullanım için donanım olarak, tüm yaygın sanallaştırma platformlarına uyumlu sanallaştırılmış hizmet formunda veya Microsoft Azure Marketplace üzerinden servis olarak altyapı (IaaS) modeliyle temin edilebiliyor. Ürünün Wi-Fi modülüne sahip masaüstü uygulamalardan veri merkezleri için kabin içi sistemlere kadar hemen her ölçeğe ve ihtiyaca uygun farklı çözümleri bulunuyor.

Sophos XG Firewall’ın Öne Çıkan Özellikleri

– Sophos Sandstorm: Bulut üzerinde bir güvenli kum havuzu oluşturarak zarar verme potansiyeli olan şüpheli dosyaları güvenli bir ortamda test eder. Böylece henüz keşfedilmemiş tehditlere karşı dahi koruma sağlar.

– Senkronize Güvenlik: Uç nokta ve sunucu güvenlik ürünleriyle iletişim kurarak organizasyon genelindeki tüm güvenlik çözümlerinin birbirinden haberdar olmasını sağlar. Böylece şüpheli trafiğin kaynağını tespit ederek sorun çözülene kadar ağdan izole eder.

– Kurumsal Nitelikte Web Ağ Geçidi: Bireysel veya grup olarak tanımlanmış tüm web erişim yetkilerinin tek bir firewall kuralı altında bir araya getirilmesine yardımcı olur.

– Microsoft Azure Desteği: Sophos XG Firewall Azure Marketplace altında konfigürasyonu önceden yapılmış sanal sistem halinde hazır olarak satın alınabilir.

– İdeal Kullanıcı Deneyimi: Sophos XG Firewall’un kullanıcı alışkanlıkları dikkate alınarak kurgulanmış menüleri ve ideal navigasyon altyapısı, en karmaşık işlemleri bile kolay ve anlaşılır kılar.