Perşembe, Mayıs 23, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

İnci Holding, E-GÜVEN ile imza süreçlerini elektronik ortama taşıdı

E-GÜVEN-Can-Orhun-GlobalTechMagazineE-GÜVEN’in İmzala-Gönder çözümünü iş süreçlerine entegre eden İnci Holding, bankacılık işlemlerini daha düşük maliyetle, hızlı ve kolay şekilde yapıyor.

E-GÜVEN’in İmzala-Gönder çözümünü kullanan İnci Holding, kağıt ve kırtasiye maliyetlerinden tasarruf etmenin yanı sıra ödemelere ilişkin iç kontrollerinde yüksek güvenlik, hız ve kolaylık gibi avantajlara sahip oldu. Teknoloji alanındaki yenilikleri takip eden şirketler, e-dönüşüme yatırım yaparak rekabette öne çıkmayı hedefliyor. Kurumların imza yükünü hafifleten ve bankacılık talimatlarının güvenle gönderilmesinde büyük kolaylık sağlayan İmzala-Gönder, iş süreçlerine verimlilik katıyor.

Sürdürülebilir büyüme teknoloji ile mümkün

Sürdürülebilir büyümenin teknoloji destekli verimlilik artışı ile mümkün olduğunu belirten İnci Holding Genel Müdürü Taner Kerman, işbirliği ile ilgili olarak: “Teknoloji desteği ile işlemlerimizi daha etkin yapabilmek ve verimlilik artışı sağlamak istiyorduk. Bu sebeple, bankacılık işlemlerinde e- imza kullanma kararı aldık. İmzala-Gönder çözümü ile her türlü ödeme ve nakit yönetimine yönelik işlemlerimizi elektronik olarak imzalıyor ve onaylı işlem talimatlarını bankalara faks yerine çok daha güvenli bir platform üzerinden ulaştırıyoruz. E-GÜVEN ile yaptığımız işbirliğini ‘kağıtsız muhasebe’ olarak tanımlıyor, otomasyon sürecinde önemli bir adım olarak görüyoruz.” dedi.

İmzala-Gönder, kurumların verimliliğini yüzde 60-75 oranında artırıyor

İmzala-Gönder uygulamasının mevcut kurum içi onay uygulamalarına oranla operasyonel süreçlerde yüzde 75 maliyet tasarrufu sağladığına dikkat çeken E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, konuya ilişkin: “Ürün ve çözümlerimizle, yenilikçi uygulamalarımızla şirketlere maksimum fayda sağlayıp işlerini kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Hata payını azaltan ve iş sürecini hızlandıran İmzala-Gönder, kurumların verimliliğini yüzde 60-75 oranında artırıyor. Ürün, etkili şifreleme özelliği sayesinde internet kullanımında yetki verilmeyen kişilerin dokümanları okumasına izin vermiyor ve dokümanların gizliliğini koruyor. E-imza ve mobil imza ile entegre ürün, hukuki geçerliliğe sahip dokümanlarla rahatça ve güvenle çalışma imkanı sağlıyor. Bilgisayarın yanı sıra mobil ortamdan da girişe olanak sağlaması yöneticilerin işlerini kolaylaştırıyor.” açıklamasında bulundu.

E-GÜVEN ile hata payı yüzde 80 azalıyor

Kullanıcılara formları anında kontrol edip düzeltme imkânı sunan ürün, hata payını yüzde 80 oranında azaltıyor. İmzala Gönder uygulamasıyla kâğıt ortamında oluşturulan veriler dijital ortamda saklanabiliyor. Böylece işletmeler arşiv konusuna kalıcı bir çözüm elde ediyor. Çoklu iletişim olanağı tanıyan ürün, tüm kurumlarla iletişimi tek kanalda birleştiriyor. Kurum içi sabit kullanım modeli mevcut olan İmzala Gönder, istendiği takdirde kiralanabiliyor. Bankacılığın yanı sıra kurum içinde hukuk, İK, muhasebe ve finans departmanlarında kullanılabilen ürün, bayiler arasındaki iletişimi de kolaylaştırıyor.

Teknoloji Makaleleri