Ana Sayfa Haberler Checkpoint ürün güvenliği için yeni akıllı çözümünü duyurdu

Checkpoint ürün güvenliği için yeni akıllı çözümünü duyurdu

Checkpoint-globaltechmagazineCheckpoint tarafından geliştirilen StrapLok, hırsızlıkla ilgili zararları azaltıyor.

Perakende sektörüne müşteri çözümleri sağlamada global bir lider olan Checkpoint Systems, ambalaj kutuların etrafındaki plastik çember üzerine takılarak ürün kayıplarını önleyen yenilikçi StrapLok cihazını perakendecilerin  kullanımına sunduğunu duyurdu.

StrapLok, hırsızlığı önleyici ve güçlü bir yenilikçi çözümdür. Mağazadaki mevcut kutulardaki plastik çemberlere hızla takılır. Çözüm, plastik çemberin kutuya yakın olduğunu anlamak için diğer üreticiler tarafından kullanılan yakınlık sensörü yerine, plastik çemberdeki gerginliği aktif olarak izlemek için yenilikçi, patentli bir teknoloji kullanıyor. StrapLok, standart Örümcek (Spiders) ürün koruyuculara alternatif bir üründür.

Bu çözüm, kötü niyetli kişiler  tarafından  plastik çemberin kesildiğinde alarm verirken, paketin mağazadan çıkarılma ihtimaline karşı ikinci bir alarm da etkin hale gelir. Daha önemlisi, gerginliği sürekli olarak izlerken, kutu yüzeyi ile temasın kaybolmasıyla tetiklenen yanlış alarmlar ortadan kaldırılır – böylece alışveriş deneyimi iyileştirilir. StrapLok’un benzersiz kilitleme mekanizması, gevşek plastik çemberleri de sıkıştırma yeteneğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde paket  üzerindeki plastik çemberlerin yeniden düzeltilmesi için harcanan zamanı azaltır.

StrapLok; 6-12 mm genişliğindeki plastik çemberlere hızlı ve kolay şekilde uygulanabilir. Depo personeli cihazı basitçe açar, taban plakasını tek veya her iki çemberin altına konumlandırıp çemberi uygun kanallara yerleştirir. Daha sonra muhafaza kapatılır ve StrapLok, kilitleme düğmesi itilerek etkinleştirilir.

Checkpoint Systems Balkan ülkeleri ve Türkiye Satış Müdürü Hakan Güngör bu konuda şunları söylüyor: “Bazı ürün grupları perakendecilerin özel bir plastik çember ile  paket/kutularını muhafaza etmelerini  gerektirir. StrapLok’un yenilikçi tasarımı, performansı etkilemeden plastik çemberin herhangi bir yerine takılabilmesine olanak tanıyor. Perakendecinin ihtiyaçları göz önünde  bulundurularak üretilen StrapLok ile plastik çember ile  muhafaza  edilen kutu içindeki değerli ürünlerin korunmaları yönünde büyük bir adım atılıyor.”