Ana Sayfa Haberler Veeam, müşteri memnuniyeti skorunda sektör ortalamasının üstünde

Veeam, müşteri memnuniyeti skorunda sektör ortalamasının üstünde

Veeam-globaltechmagazineVeeam Software, bağımsız bir şirket tarafından gerçekleştirilen Net Tavsiye Skoru (NPS) araştırmasında 73 puan aldığını açıkladı.

Bu sonuçla Veeam müşteri memnuniyetinde dünyanın en büyük ve en çok bilinen birçok markasını geride bırakırken, sektör ortalamasının da 3,5 kat üstünde yer aldı. Bu da Veeam’in 5 yıldır sektörün en çok tercih edilen firması olduğunu ortaya koyuyor.

Veeam’in eş CEO’su ve başkanı Peter McKay, bir ürün ya da markanın ancak gerçekten sevildiğinde başkalarına tavsiye edildiğini belirtirken şu açıklamada bulundu; “NPS’in kilit noktası, müşterinin ürünleri ya da hizmetleri diğerlerine önermeye layık bulup bulmadığını yansıtmasıdır. Araştırmaya katılanlara basit bir soru soruluyor: Veeam’i bir arkadaşınıza ya da çalıştığınız birisine tavsiye eder misiniz? Sonuçlar zaten her şeyi ortaya koyuyor. NPS’te sektörün 3,5 katı olan 73 puan alan Veeam’in müşterileri memnuniyetlerini sektördeki herhangi bir şirketten çok daha fazla önemsediğini gösteriyor. Her gün ortalama 133 müşteri kazanırken ve müşteri sayımız toplamda 300 binin üstüne çıkmışken, Veeam çalışanları ve iş ortaklarımız da bu bilinirlikten gurur duyabilirler. Bu sonuçlar müşteri odaklılığımızın bize neler kazandırdığını en iyi şekilde gösteriyor.”

Müşterilerin Veeam’in ürünleri ve hizmetleri hakkında ne hissettiklerine dair daha detaylı bir resim çizmek için, katılımcılar çeşitli kriterler içeren soruları yanıtladılar. Veeam’in Temel Performans Göstergeleri (KPI), 2018’de de gücünü devam ettirirken, 1’den 10’a kadar değerlendirme skalasında neredeyse tüm kategorilerde 9.0+ puan aldığı bu sonuçlar;

  • Veeam müşterilerinin yüzde 91’inin bir yazılım tedarikçisi olarak Veeam’den memnun olduğunu,
  • Veeam müşterilerinin yüzde 91’inin Veeam çözümlerini arkadaşlarına ve çalıştıkları kişilere önereceğini,
  • Veeam müşterilerinin yüzde 91’inin anlaşmaları bittiğinde yenilemeyi düşüneceğini,
  • Veeam müşterilerinin yüzde 89’unun kullandıkları Veeam ürünlerinin özelliklerinden ve fonksiyonlarından memnun olduğunu gösteriyor.