Perşembe, Temmuz 18, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Huawei yeni FusionCloud çözümüyle fark yaratmayı hedefliyor

huawei-globaltechmagazineHuawei, FusionCloud 6.3 koduyla duyurduğu ve tamamen iş dünyasını adresleyen yeni nesil özel bulut çözümünü tanıttı.

Birçok farklı sektör için önemli dijital dönüşüm fırsatları içeren FusionCloud 6.3’ün mimarisi, kurumların dijital dönüşüm sürecinde bulut veri transferini en üst düzeyde hızlandıracak ve optimize edecek bir platform üzerine inşa edildi.

FusionCloud 6.3, bileşik altyapı sistemiyle, yönetim ve servislerde çevikliği artırmak amacıyla kullanılan kaynak havuzlarına entegre bir bulut sistemi sunuyor. Bu özel bulut çözümü, yazılım – donanım sinerjisine dayanan teknolojisiyle, üst düzey bir performansa imza atıyor. Toplamda 42 bulut hizmeti ile en fazla IaaS bulut hizmeti sunma özelliğine sahip olan FusionCloud 6.3, işletmelerin temel uygulamalarını buluta kolayca taşımalarına yardımcı olmak için, GPU ve SAP HANA bulut barındırma hizmetleri de dahil olmak üzere, en güncel yenilikçi teknolojilerden yararlanıyor. FusionCloud 6.3, tek bir sunucu üzerinden 512 kanallı videoların işlenmesini destekleyerek, bu alanda da farklı bir performans sergiliyor.  Huawei ayrıca, tümü SAP tarafından sertifikalandırılmış yüksek kaliteli SAP HANA bulut hizmetleri sağlayan sunucular, depolama ürünleri ve sanallaştırma platformları sunan tek tedarikçi olma özelliğine de sahip.

Huawei Enterprise İş Grubu, Pazarlama Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı William Dong, FusionCloud 6.3 ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “Birçok kurum için bulut bilişim sürecine geçiş yapmak, dijital dönüşüm adına sadece bir başlangıç. İşletmeler artık, bulutun onlara rekabette ve pazarlamada sağlayacağı avantajlara odaklanıyor. Huawei olarak sunduğumuz güncel çözümlerle, özellikle kritik önem düzeyindeki hizmetler kapsamında bulutta hızlı hareket etmeyi sağlarken, yazılım donanım uyumunu da en üst seviyeye taşıyoruz. Ek olarak, iş uygulamalarının tüm sektörler için verimli ve hızlı bir şekilde kullanımına da olanak sağlıyoruz” dedi.

Veri kaynaklarından veri varlıklarına

FusionCloud 6.3, işletmelerin veri kaynaklarını veri varlıklarına dönüştürmelerini sağlamak için veri toplama, depolama, hesaplama, yönetim ve kullanım işlevlerini kapsayan özel bir veri gölü içeriyor. Şirketlerin iş modellerine uygun senaryoları adresleyen büyük veri analizi yetenekleri ile birlikte bu hizmetlerin dağıtımını destekleyen sistem, böylece büyük verinin buluta geçişini de hızlandırıyor. FusionCloud 6.3, beş farklı ana veri tabanını (Oracle, SQL Server, MySQL, PostgreSQL ve MPPDB) destekliyor. Ek olarak şirketlerin, veri tabanlarını buluta hızlı ve güvenli bir şekilde taşımaları için benzersiz bir veri tabanı güvenliği de sağlıyor.

FusionCloud 6.3, temel veri hizmetlerini ve sektörlere özel ara katman yazılımlarını birleştirerek, kurumların yenilikçi hizmetler geliştirmesine de olanak sağıyor. Bunun için bir uygulama etkinleştirme platformu sağlayan FusionCloud 6.3, karmaşık servislerin otomasyonunu gerçekleştirerek iş süreçlerinde önemli hız avantajları da sunuyor.

Huawei, farklı kurumsal ihtiyaçların karşılanması ve müşterilerinin iş süreçlerini buluta taşıyarak hızlandırmaları için, 300’ün üzerinde bağımsız yazılım şirketi ile iş birliği gerçekleştiriyor. Huawei’nin özel bulut çözümleri, kurumsal dijital dönüşümü kolaylaştırmak için önemli yenilikler sunuyor. Huawei, Mart 2018 itibarıyla 144 ülke ve bölgede 4.300’den fazla müşterisi için; kamu, telekomünikasyon, enerji, finans, ulaşım, üretim, medya ve sağlık sektörlerine yönelik, geniş kapsamlı bilişim eğitimleri de gerçekleştiriyor.

Teknoloji Makaleleri