Cuma, Nisan 19, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

ExxonMobil dijital dönüşüm için 3DEXPERIENCE Platformunu tercih etti

dassault-globaltechmagazineDassault Systèmes , ExxonMobil’in dijital dönüşüm faaliyetlerinin temel bir bileşeni olarak 3DEXPERIENCE platformunu tercih ettiğini duyurdu.

Bu uygulama tasarım verilerinin bütünlüğünü sağlayacak ve ExxonMobil’in çok sayıda araç aracılığıyla topladığı verilerden daha fazla değer elde etmesini mümkün kılacak.

Uzun süredir Dassault Systèmes’in simülasyon, malzeme bilimi ve tedarik zinciri planlama uygulamalarının müşterisi olan ExxonMobil, dünyanın en büyük halka açık enerji şirketi. Şirket dünyanın sürekli artan enerji ihtiyacını teknoloji ve inovasyon yoluyla karşılıyor. ExxonMobil artık operasyonlarında 3DEXPERIENCE platformunu temel alan “Capital Facilities Information Excellence” endüstri çözümünü de kullanacak.

3DEXPERIENCE platformuyla ExxonMobil çalışanları tek bir dijital ortamda gerçek zamanlı olarak işbirliği yapabilecekler. Mühendislik, operasyon ve bakım personeli, iş süreci kontrol ve performansını artırmak için sorumlu oldukları karmaşık varlıklar ile ilgili olarak tek bir bilgi kaynağına erişim sağlayacaklar.

Dassault Systèmes Enerji Endüstrisi’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Thomas Grand şunları söyledi: “Dijital dönüşüm; piyasadaki dengesizlik, teknik karmaşıklık ve artan düzenlemeler nedeniyle baskı altında olan ve sorunlar yaşayan enerji şirketleri için stratejik bir süreç. 3DEXPERIENCE platformu ile ExxonMobil gibi şirketler proje, varlık ve kaynak verimliliğini artırmak için veri toplayabiliyor, kontrol edebiliyor, yönetebiliyor ve bu verileri tekrar kullanabiliyor.”

Teknoloji Makaleleri