Cuma, Nisan 19, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

4K sinema keyfi için tasarlanan Optoma UHD300X artık Türkiye’de

Optoma-UHD300X-GlobaltechmagazineOptoma, 4K sinema keyfi için tasarladığı ve DLP teknolojisiyle geliştirdiği ultra HD projektörü UHD300X’i Türkiye pazarına sundu.

4K sinema keyfi için tasarlanan ve 9.640 TL’lik fiyata sahip olan UHD300X; film, TV ve oyun severler için vazgeçilmez bir projektör olacak.

Büyük ekranlarda etkileyici bir deneyim vadeden UHD300X, yüksek dinamik aralık (HDR) uyumluluğu, HDCP 2.2 desteği ve mükemmel ses sağlayan bir stereo hoparlöre sahip. Ayrıca UHD300X ev sinemasında sunduğu mükemmel renk derinliği, kristal netliğinde ayrıntılar ve yüksek kontrast oranıyla da dikkat çekiyor.

Daha etkileyici sinema deneyimi

UHD300X’in sahip olduğu Ultra HD 4K çözünürlük; 8 milyondan fazla pikselle, daha keskin ve canlı görüntüler ile daha zengin renkler elde etmek için full HD’den dört kat daha fazla ayrıntı sunuyor. 4K çözünürlük kullanıcıların gerçeğe daha yakın görüntü almasını ve daha etkileyici bir sinema deneyimi yaşamalarını sağlıyor. DLP Teknolojisi ile geliştirilen UHD300X 2,200’lük lümen değeriyle maksimum düzeyde yaklaşık 570cd/m2’’lik bir parlaklık sunuyor. Güçlü bir görüntü elde etmek için UHD300X’i ne kadar parlak hale getirmeniz gerektiği, projektörün ne kadar geri döndüğüne ve ayrıca mevcut aydınlatma koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Çok daha fazla ayrıntı ve doku

Meta verilerini alma ve görüntüleme özelliğine sahip olan HDR uyumlu UHD300X, kullanıcıların çok daha fazla ayrıntı ve doku görmesine izin veriyor. Nesnelerin daha sağlam ve canlı göründüğü bu projektörde ekstra detaylar pencereden bakmak gibi büyük bir derinlik hissi yaratıyor.

UHD300X ile filmler, TV programları ve oyunlar çarpıcı renklerle daha keyifli hale geliyor. Bu model, projekte edilen duvar boyası pigmentleri için ayarlamalar yapılmasına ve seçilen parlaklık için en iyi Rec.709 kapsamını etkinleştirilmesine izin veren bir CMS veya Renk Yönetim Sistemine sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Projektörün HDR içeriği de son derece iyi bir deneyim sunuyor.

Dikey lens kayması ve düşük fan gürültüsü

Daha geniş bir projektör yerleştirme olanağı sağlayan dikey lens kaydırma özelliğiyle UHD300X, kurulumu basitleştirerek konumlandırmayı kolaylaştırıyor ve daha geniş bir ekran boyutu seçeneği sunuyor. Ayrıca UHD300X’in fan gürültüsü maksimum parlaklıkta bile çok düşük ve ekonomik modda sadece 10-12dBA olarak hesaplanıyor. Türkiye’de 9.640 TL’den satışa sunulan Optoma UHD300X film, TV ve oyun severler için vazgeçilmez bir projektör olacak.

Optoma Hakkında

Optoma; iş, eğitim, profesyonel ses / video ve ev eğlencesi için dünya çapında lider bir projeksiyon ve ses ürünleri tasarımcısı ve üreticisidir.  Optoma’nın projeksiyon ürünleri üstün görüntü işleme teknolojilerini olağanüstü bir mühendislik ve yenilikle birleştirerek çarpıcı netlikte berrak görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Optoma projektörlerinde Texas Instruments tarafından öncülük edilen DLP teknolojisi kullanılıyor. DLP teknolojisinde; diğer projektör teknolojilerinde zamanla ortaya çıkan renk bozulması sorununun yaşanmadığı yüksek kaliteli görüntüler elde etmek için milyonlarca ayna kullanılıyor. 2014 yılında California merkezli ‘NuForce’ audio markasını kendi bünyesine katan Optoma sesi önemseyen kişiler için NuForce ses aralığında ürünler de tasarlıyor. NuForce Zarif tasarım ve olağanüstü ses sunmak için üstün kaliteli bileşenlerden üretiliyor.

Optoma Grubu’nun Avrupa, ABD ve Asya’da karasal merkezi bulunmuyor; Londra merkezli Optoma Europe; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı (EMEA) kapsıyor. Yerel hizmetler ise Fransa, Almanya, Norveç, İspanya ve Hollanda’daki bölge ofislerinden ve Çek Cumhuriyeti, Dubai, İtalya, Polonya, Rusya, Romanya ve Suudi Arabistan’daki satış temsilcilerinden sağlanıyor.

Teknoloji Makaleleri