Ana Sayfa Haberler Coiny de Blockchain Türkiye Platformu’nda yerini aldı

Coiny de Blockchain Türkiye Platformu’nda yerini aldı

Blockchain-Turkiye-globaltechmagazineYenilikçi dijital para şirketi Coiny, blockchain teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması amacıyla çalışmalarını yürüten Blockchain Türkiye Platformu’nda yerini aldı.

Dijital varlıkların alım-satımı, depolanması, yönetilmesi ve ödeme aracı olarak kullanılabilmesi için en kolay, en hızlı ve en güvenilir ürünleri üreten Coiny, önemli bir hamleye daha imza attı. Coiny; Türkiye’de sürdürülebilir blockchain ekosistemi oluşturarak bu teknoloji ile yeni dönem iş yapış biçimlerinin önündeki zorlukların giderilmesine yönelik çalışmalara imza atan Blockchain Türkiye Platformu’na üye oldu. Konuyla ilgili konuşan Coiny CEO’su Ayberk Kuday, “Eczacıbaşı, Akbank, IBM, Microsoft gibi alanında lider kuruluşların üye olduğu ve blockchain teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması için çalışmalarını yürüten Blockchain Türkiye Platformu’nda yerimizi aldık. Blockchain Türkiye Platformu ile birlikte blockchain teknolojisine yönelik bilinirliğin ve bu teknolojinin kullanımının artırılması amacıyla önemli işlere imza atacağız” dedi.

Türkiye’nin en iyi 3 blockchain girişimi arasında

Geçtiğimiz günlerde sonuçları açıklanan Webrazzi Ödülleri 2018’de Türkiye’nin en iyi 3 blockchain girişimi arasında yer aldıklarını belirten Kuday, “Aday belirleme ve seçilme sürecinin tamamen halk oylamasıyla yapıldığı Webrazzi Ödülleri’nde Türkiye’nin en iyi blockchain girişimleri arasında yer aldık. Kuruluşumuzun ilk 5 ayında böylesi bir başarı elde etmenin gururunu yaşıyoruz. Coiny olarak dünyanın ilk üç dijital varlık platformundan biri olma hedefiyle yola çıktık. Hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

Holo’yu Türkiye dijital varlık piyasasına sunuyoruz

Türkiye’deki dijital varlık yatırımcıları tarafından büyük ilgi gören Holo tokenı ile ilgili de konuşan Kuday, “Weiss Ratings tarafından yapılan incelemede ilk değerlendirmesinde ‘satın al’ derecesine ulaşan ilk dijital para birimi olan Holo’yu, Türkiye dijital varlık piyasasına sunuyoruz. Coiny Pro kullanıcıları Holo’yu TL ile doğrudan alabiliyor ” dedi.