Ana Sayfa Haberler Dijital anestezi yöntemiyle dişçi korkusu sona erecek

Dijital anestezi yöntemiyle dişçi korkusu sona erecek

DentGroup-globaltechmagazineDijital diş hekimliğinde gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. DentGroup, iğne korkusu olanlar için dijital anestezi yöntemiyle hastalarının tedavilerini gerçekleştiriyor.

Teknolojinin hayatın her alanına entegre olmasıyla birlikte sağlık alanında da gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. DentGroup Diş Klinikleri, dijital diş hekimliği kapsamında dişçi fobisi olan tüm hastaları için dijital anestezi yöntemini kullanarak hastalarının tedavilerini gerçekleştiriyor.

DentGroup Yönetim Kurulu üyesi ve Ortodonti Uzmanı Doktor Cihan Çapan bu yöntem hakkında: ‘Hastalarımıza uyguladığımız bu tedavi yöntemiyle kişiler ağrı duymuyor, özellikle de iğne korkusu nedeniyle diş hekimlerine gitmeyi erteleyenler dijital anestezi sayesinde bu korkularını yenebilme imkanı yakalayarak tedavi oluyor.’ ifadelerini kullandı.

Elektronik bir anestezi sistemi olan dijital anestezi, Intralig-s iğneleriyle kombine edilmiş yapısıyla diş anestezilerinde etkili yöntemlerden biri sayılıyor. Dijital anestezi dokuda bulunan basıncı içindeki sensörler sayesinde sürekli ölçerken basınca duyarlı ağrı reseptörleri uyarılmadan anestezi işlemi tamamlanıyor.