Ana Sayfa Haberler Arcserve ve Sophos stratejik iş birliğini duyurdu

Arcserve ve Sophos stratejik iş birliğini duyurdu

arcserve-globaltechmagazineArcserve ve Sophos’un küresel iş birliği, siber saldırıların bütünsel ve çok katmanlı veri güvenliği çözümleriyle önlenmesi adına endüstride bir ilki temsil ediyor.

İki şirketin birlikte geliştirdiği çözüm, tehdit önleme teknolojilerini iş sürekliliği kabiliyetiyle bir araya getiriyor ve 15 dakikada kullanıma hale geliyor.

Veri koruma çözümleri sağlayıcısı Arcserve ile ağ ve uç nokta güvenliği çözümleri sağlayıcısı Sophos, kurumların verilerini ve iş sürekliliğini siber tehditlere karşı güvence altına alacak yeni bir küresel iş birliği başlattığını duyurdu. Bu iş birliği sayesinde kurumlar, fidye saldırılarına karşı koruma ve tehdit önleme çözümlerinin yanı sıra, felaket kurtarma, iş sürekliliği ve veri kayıplarına karşı güvence sunabilen endüstrinin tek kapsamlı çözümüne kavuşacak. Siber güvenliği ve veri koruma yeteneklerini bir araya getiren yeni çözüm, kazanç elde etmek için kurumları sürekli baskı altında tutan saldırganlara karşı tüm güvenlik altyapısı ihtiyaçlarını karşılayan kapsamlı bir alternatif sunacak.

Cybersecurity Ventures tarafından yayınlanan rapora göre bu yılın sonuna kadar kurumların 14 saniyede bir fidye saldırısına maruz kalması bekleniyor. Fidye saldırılarına bağlı kayıplar 2019 yılında 11,5 milyar dolara ulaşırken, 2021’de kayıp 20 milyar dolara çıkacak.

Arcserve ve Sophos’un iş birliğinden doğan ortak çözüm, Arcserve’in felaket kurtarma ve uygulama sürekliliği için çalışmaya hazır olarak sunduğu Arcserve Appliance cihaz ailesiyle müşterilere ulaşacak. Arcserve Unified Data Protection (UDP) ile güçlendirilen Arcserve Appliance Serisi, flaş teknolojisiyle desteklenmiş yedekleme alanı, güvenilir sunucu işleme, donanım ve bulut hizmetlerinin sürekliliği için gelişmiş yedeklemeye sahip yüksek ağ performansıyla birlikte geliyor. Sisteme eklenen yapay zeka destekli ödüllü uç nokta güvenlik çözümü Sophos Intercept X Advanced for Server, veri, sistem ve uygulamaların güvenliğini ve sürekliliğini garanti altına alıyor.

Arcserve, Sophos ile pazardaki en güvenli seçenek olmayı hedefliyor

Sophos OEM Satış ve İş Birliklerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Francois Depayras konuyla ilgili şunları söyledi: “Şirketleri köşeye sıkıştırarak fidye ödeme zorlayan siber saldırganlar, giderek artan sıklıkta yedekleme sistemlerini hedef alıyor. Sophos olarak en son tehditlere ve sistem açıklarına karşı sunduğumuz koruma, yedeklenmiş verilerin siber saldırılara karşı çok daha sağlam durmasını sağlayacaktır. Sophos Intercept X for Server ile sunduğumuz fidye yazılımı engelleme, sistem açığı önleme ve derin öğrenme teknolojileriyle en yüksek korumayı sağlıyoruz. Bu da Arcserve Appliance cihazlarını pazardaki en güvenli seçenek haline getiriyor.”

Arcserve CTO’su Oussama El-Hilali de şu tespitlerde bulundu: “Günümüzde çok sayıda şirket ‘fidyeyi nasıl öderiz’ kararını vermeye zorlanıyor. Bu alanda doldurulması gereken bir açık vardı. Sophos buraya çok doğal bir uyum sağladı. Biz veri koruma uzmanıyız, onlar siber güvenlik uzmanı. Tehditlerle mücadelenin zorlaştığı günümüz koşullarında bu iş birliğinin endüstriyi dönüştüreceğine, siber güvenliğimizi bir adım ileri taşıyacağına, hem iş ortaklarımızın, hem müşterilerimizin sunduğumuz entegre, çift uçlu çözümden büyük fayda sağlayacağına inanıyorum.”

Yeni çözüm Ekim 2019’da piyasaya çıkan yeni Arcserve ürünlerinde yer alacak.