Ana Sayfa Haberler Nutanix, alanında liderliğini sürdürmeye devam ediyor

Nutanix, alanında liderliğini sürdürmeye devam ediyor

nutanix-globaltechmagazineNutanix, Kasım 2019 Gartner Magic Quadrant değerlendirmesinde Hiper Bütünleşik Altyapı kategorisinde lider olarak yer aldığını duyurdu. Nutanix, bu kategorinin Gartner Magic Quadrant’ta yer almaya başladığından beri her seferinde bu unvanı korumayı başardı.

“Gartner bizi hiper bütünleşik altyapı kategorisinde lider olarak seçmeye devam ediyor. Öncü ve yenilikçi teknolojilere sürekli odaklanmamız ve müşterilerimizin başarıları sayesinde buna ulaştığımıza inanıyoruz.” diyen Nutanix Kurucusu ve CEO’su Dheeraj Pandey, sözlerini şöyle sürdürdü:

“BT ve bulut altyapısını, inovasyon ve büyümeyi destekleyecek kadar sade bir hale getirmeyi hedefliyoruz. Nutanix yalnızca ürünleri ve çözümleri ile değil şirketlere en iyi hiper bütünleşik altyapı harcama modelini seçme özgürlüğü vermesiyle de esneklik sunuyor. Sunduğumuz modeller arasında donanım platformları ve bulut ortamları arasında taşınabilen yazılım lisans abonelikleri de bulunuyor.”

Nutanix, Mart ayında da 2019 Gartner Peer Insights’ta hiper bütünleşik altyapı kategorisinde Müşterilerin Tercihi seçildi. 264 müşteriden toplanan ayrıntılı geri bildirimler ve puanlar sonucunda Nutanix, 5 üzerinden ortalama 4,7 puan aldı. Ayrıca, katılımcıların yüzde 92’si Nutanix’i tavsiye edebileceklerini belirtti. Bu oran 2019 Gartner Magic Quadrant Hiper Bütünleşik Altyapı kategorisindeki liderler arasında en yükseği olarak dikkat çekiyor.

Müşteriler Nutanix hakkında şunları söylüyor:

“Geleceğe yatırım yapmak istiyorsanız Nutanix Enterprise Cloud Platform’u kullanmalısınız.” — Servis sektöründen bir şirketin Altyapı Servislerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı

“Harika bir ürün ve daha önemlisi, harika destek. — Kamu sektöründe görev alan bir BT Yöneticisi

Nutanix, kurumların sadelik, esneklik ve olağanüstü müşteri hizmetleri nedeniyle ürünlerini tercih ettiğine inanıyor. Nedenlerin başında şunlar geliyor:

  • Sadelik: Nutanix ürünleri kurumlara tüm uygulamaları hangi ölçekte olursa olsun sunma olanağı veriyor. Tek tıkla kurulum, yenileme, ölçekleme, sorun giderme ve daha fazlasını yapabilme imkanı sağlıyor.
  • Seçenek: Esnek lisans ve harcama modellerinin yanı sıra çok sayıda donanım ve sanallaştırma markası arasından tercih yapma olanağı sunan Nutanix, müşterilerine büyümeleri, ölçeklerini değiştirmeleri ve iş hedeflerine ulaşmaları için gereken esnekliği sağlıyor.
  • Müşteri Odaklı Olmak: Müşterilerini başarıya ulaştırmaya kararlı olan Nutanix, son beş yıldır ortalama 90 Net Promoter Score (NPS) elde ediyor.

Bu haberlerin yanı sıra geçtiğimiz yıl etkileyici bir ivme yakalayan Nutanix, tüm dünyada 14 binden fazla müşteriye ulaşarak son mali yılda 1,2 milyar dolar gelir elde etti. Bunlara ek olarak, Hewlett Packard Enterprise ve ServiceNow ile daha sıkı iş birliğine giren şirket, özel ihtiyaçlarına uygun hibrit bulut çözümleri arayan müşterilere de daha fazla seçenek sunmaya başladı.