Ana Sayfa Kategoriler Ağ Ürünleri Aruba KOBİ’ler için Instant On ürün ailesini genişletiyor

Aruba KOBİ’ler için Instant On ürün ailesini genişletiyor

aruba-globaltechmagazineAruba Instant On ürün ailesinin küçük işletmeler için kurulumu, yönetimi ve bakımı kolay, yüksek hızlı ve bütünleşik bir ağ hayata geçirmelerini sağlayan yeni network anahtar serilerinin dahil olduğu ürün ailesinin genişlediğini duyurdu. İster iş sürekliliği stratejisinin bir parçası, isterse bağlanabilirliği yükseltme projesi olarak kullanılsın, Aruba Instant On 1930 Series’in bulut tabanlı yönetilen ağ anahtarları, halihazırda kurulu Instant On iç mekan/dış mekan erişim noktalarıyla (AP’ler) kesintisiz bir şekilde entegre olabilir ve Instant On mobil aplikasyonuyla merkezi olarak yönetilebilir.

Büyük bir işletmeyle, çokuluslu zincir bir şirketle ya da küçük yerel bir işletmeyle iş yapsınlar fark etmez, müşterilerin kesintisiz ve güvenli bir bağlantıdan beklentisi yüksektir. Bu durum, çoğunlukla ağ bağlantısıyla ilgili sıkıntılarla ilgilenecek IT personelini çalıştırabilecek kaynakları olmayan küçük işletmeler üzerinde yersiz bir baskı oluşturur. Ayrıca, son dönemde yaşadığımız global pandemi gibi beklenmedik kriz anlarında daha da yoğunlaşır. Sonuç olarak ortaya çıkan sosyal mesafe kuralları, iş hayatı iletişimini yüz yüze etkileşimden sadece online bir versiyona dönüştürdü ve bu da dolayısıyla ağ hizmetlerinde talebin dalgalanmasına yol açabilir. Yerel marketler, restoranlar ve diğer önemli işletmeler mevcut konjonktürde ayakta kalabilmek için operasyonlarında büyük değişimlere gitmek zorundalar. SMB Group’a göre, KOBİ’lerin yüzde 71’i faaliyetlerini fiziksel dünyadan sanal dünyaya şimdiden taşımış durumdayken, yüzde 16’sı ise daha plan aşamasında.

CDW’nun küçük işletmelerden sorumlu Başkan Yardımcısı Norm Lillis, “Instant On’un portföyüne eklenen son değişiklikleri ile beraber Aruba, ‘Bağlantıyı kur ve unut gitsin’ yaklaşımıyla hareket eden küçük işletmelerin gereksinimlerine cevap verirken aynı zamanda, küçük işletmelerin ihtiyaç duyduğu sağlam güvenlik özellikleri ve basitleştirilmiş bir yönetimi sunuyor” dedi ve ekledi: “Özellikle böylesine belirsiz zamanlarda, halka temel hizmetler sunan küçük işletmeler acil ihtiyaçları yetiştirme telaşındayken, hem günümüz hem de yarınlar için iş sürekliliğini sağlayacak IT çözümleri arıyorlar” dedi.

Tıpkı büyük şirketler gibi küçük işletmeler de altyapı masraflarından, güvenlikten ve güvenilirlikten endişe duyarken, ayni zamanda ağın kurulumu ya da karmaşık yönetimiyle uğraşacak personel eksikliği de çekiyorlar. Bir ağ çözümü ararken, sürekli değişen işletme bağlanabilirliği ve kapasite gereksinimleri, operasyonları basitleştirmeyi kritik bir unsur haline getiriyor. Aruba Instant On, böylesine sorunların üstesinden gelmek amacıyla tüm ağ hizmetlerine getirdiği tümleşik yönetimle hem anahtarlar hem de erişim noktalarına tek bir mimari ve tüm ağ boyunca sorunsuz kurulum, takip etme ve yönetim için inovatif bir mobil aplikasyon sunuyor.

Yeni Instant On 1930 Switch Serisi’nin özellikleri

  • 8, 24 ya da 48 1G portlarıyla esnek yapılandırmalarla PoE ve yüksek hızlı 10G bağlanabilirlik
  • Nesnelerin İnterneti cihazlarına güç sağlayan tüm portlardaki iyileştirilmiş PoE+
  • Esneklik için yönetim seçenekleri:
    • Mobil aplikasyon ya da web tarayıcı üzerinden bulut yönetimi
    • Yerel web GUI (grafiksel kullanıcı ara yüzü)
  • Maksimum yatırım koruması için sınırlı ömür boyu garanti

Küçük işletmeler için uzaktan erişimi mümkün kılan iş hizmetleri ve araçlar önemlidir, fakat küçük işletmelerin, büyük şirketlerde olduğu gibi kurulumu hızlandırabilecekleri ve sanal özel ağları (VPN’ler) sürekli kılabilecekleri kaynakları yoktur. Aruba, dünya genelindeki 12 milyondan fazla kullanıcısıyla güvenilir bir online güvenlik çözümü sağlayıcısı NordVPN’le iş birliğine giderek, Aruba Instant On müşterilerine VPN hizmetleri sunuyor. NordVPN’i Aruba Instant On ağına eklemek, IT uzmanlığı gerektirmeyen birkaç basit adımla mümkün. Böylece çalışanlar ofiste değilken bile kritik iş verilerine uzaktan erişebilirler.

Aruba’nın küresel küçük ve orta ölçekli işletmeler Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Amol Mitra, “Toplum nezdinde önemli bir rolü üstlenen küçük işletmelerin bu temel hizmetlerini sağlayabilmeleri için müşterileriyle internet üzerinden bağlantı kurmaları artık bir gereklilik” dedi ve ekledi: “Güvenli, yüksek performanslı, kurumsala yakın bir bağlanabilirliği sağlayan basit, kurulumu sorunsuz bir kablosuz çözüm arayanlar için çare, Aruba Instant On’da mevcut.”

Aruba Instant On 1930 Switch Serileri, 1 Haziran’dan itibaren satışa çıkıyor.