Ana Sayfa Haberler Genç girişimcilerden akıllı telefonlar için başarılı tasarım

Genç girişimcilerden akıllı telefonlar için başarılı tasarım

Flapgrip-design-globaltechmagazineGirişimciler Philip Deml ve Cem Doğan’ın geliştirdiği akıllı telefon tutucusu Flapgrip kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Çok işlevli kullanım alanına sahip Flapgrip, tüm akıllı telefonlar ve telefon kılıflarıyla uyumlu olarak çalışıyor. Flapgrip, diğer telefon tutucularındaki mıknatıs fonksiyonun olmaması ve tasarımında kendinden yapışkanlı yöntemiyle oldukça pratik ve yalın bir tasarım olarak karşımıza çıkıyor.

Flapgrip hem dikey hem de yatay kullanım seçeneğini bir arada sunuyor.  Herhangi bir zemin üzerinde ya da arabaların havalandırma bölümlerine takılarak telefonun kolayca tutunmasını sağlarken, kullanıcısına konfor alanı sunmayı hedefliyor.

Flapgrip’in yaratıcıları tasarlayıp geliştirdikleri bu ürünlerinle Almanya’nın en ünlü yarışma programı “Die Höhle der Löwen”i büyük bir başarı elde edip yarışmayı kazanırken, DS Produkte’nin Genel Müdürü Ralf Dümmel’den yatırımcı desteği de elde ettiler.

Cem Doğan (25) Almanya’nın Frankfurt kentinde doğdu. Flapgrip GmbH ve ReachCircle GmbH’nin kurucusu ve genel müdürüdür. Aynı zamanda endüstri mühendisliği alanında yüksek lisansına sahip Cem Doğan çalışmaları sırasında e-ticarette ilk başarılarına imza attı. Almanya’nın en ünlü TV programı “Die Höhle der Löwen” start-up şovunda ürün flapgrip’ini sunup, tanınmış yatırımcı Ralf Dümmel’den bir yatırım almaya gak kazanmıştır. Almanya genelinde 10.000’den fazla perakende şubesinde flapgrip satmayı başardılar.

Philip Deml (29), 135.000’den fazla takipçisi ile Almanya’dan tanınmış bir Instagram fenomenidir. Yaşam tarzı, moda ve seyahat üzerine makaleler paylaşan Deml, üniversite sırasında model ve parti organizatörü olarak girişimci hayatına başladı. Model olarak İstanbul’da uzun süre geçirdi ve ulusal kampanyalarda Yedigün ve Mavi gibi tanınmış markalara modellik yaptı. Kurucu ortağı Cem Doğan ile birlikte flapgrip GmbH ve ReachCircle GmbH’yi kurdu. Almanya’nın en ünlü TV programı “Die Höhle der Löwen” start-up şovunda ürün flapgrip’ini sundu ve tanınmış yatırımcı Ralf Dümmel’den bir yatırım aldı.