Perşembe, Haziran 20, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Setrow’dan işletmelerin sitelerini ayağa kaldıracak çözüm

setrow-globaltechmagazineYenilikçi ve özgün çözümleriyle işletmelerin dijital pazarlama ihtiyaçlarını karşılayan Setrow, WEB&SEO Efficiency Optimizer ürününü hizmete sundu. WEB&SEO Efficiency Optimizer çözümü, kurumların web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer alma, müşteri yorumlarına yanıt verme ve SEO yönetimi gibi ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirildi.

Dijital pazarlama, online mecralarda faaliyet gösteren kurumların görünürlüklerini artırmak amacıyla tercih ettiği hizmetlerin başında geliyor. Geçen yıl dünya genelinde 384 milyar dolar büyüklüğe ulaşan dijital pazarlama harcamalarının küresel salgının yarattığı online satış hacmindeki artışla birlikte 2021 yılı sonuna kadar 435 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. Türkiye’de ise 2020 yılının sonunda dijital pazarlama harcamaları 5.1 milyar TL olarak kayıtlara geçti. Resmi rakamlar henüz açıklanmasa da sektör temsilcilerine göre rakamın bu yıl  5.5 milyar TL’yi aşması bekleniyor. Günümüzde 4.2 milyar kişinin her gün internete girdiği düşünüldüğünde, şirketler dijital ortamda sundukları hizmeti en üst seviyeye taşıyabilmek amacıyla yatırımlarına hızla devam ediyor.

Müşteri Davranışları Çok Önemli

SMS ve E-mail Marketing, Akıllı Banner ve Pop-up, Push Notification, Recommendation Engine gibi alanlarda Türkiye’de 10 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Setrow, devlet kurumları, belediyeler, dev holdingler ile birçok perakende işletmesinin dijital gelişimini müşteriye özel ürün ve hizmetleriyle sağlıyor. Setrow’un müşterilerine sunduğu hizmet arasında akıllı algoritmalar sayesinde verimliliği artırıp, maliyeti azaltmaya yardımcı olan  ‘Web&SEO Efficiency Optimizer’ çözümü de yar alıyor. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın 2020 verilerine göre salgın sürecinde Türkiye’de 260 bini aşkın e-ticaret şirketi başta olmak üzere, birçok şirketin kendi online satış sitelerini kurduğunu hatırlatan Setrow Yönetici Ortağı Turgut Taneli, sitelerin verimliliğinin her işin başında geldiğini aktardı.

Online Görünürlüğü Artırıyoruz

“Web&SEO Efficiency Optimizer çözümümüzde farklı ihtiyaçlar için kurumlara özel çözümler üretiyoruz. Bunlardan biri işletmenizin arama motorları aramalarıyla haritalarında üst sıralarda yer almasını sağlayan Listing Tool (Listeleme Aracı) uygulamamızdır. Temel olarak bu çözümle birlikte işletmeler bilgilerini onlara sunduğumuz tek kanaldan yönetmeye başlar ve bu bilgiler 50’den fazla alana dağıtılır. İşletmeler online görünürlüklerini artırmak için beklemek zorunda kalmazlar. Yaklaşık 2 hafta içinde görülen etkiyle birlikte işletmelerin arama motorlarında ve haritalarda üst sıralarda yer alması sağlanır.  Ayrıca işletmeler arama motorları sonuçlarındaki performanslarını görür ve müşterilerin onlara nasıl ulaştığını izleyerek, ölçümleyebilirler.”

Yorumlara Yanıt İmkânı Sunuyoruz

Müşterilerine sundukları bir başka Web&SEO Efficiency Optimizer çözümünün Review Management (Müşteri Memnuniyeti) olduğunu ifade eden Turgut Taneli, “İşletmeler bir alışveriş yapmadan ya da yemeğe çıkmadan, yemek söylemeden önce Google yorumlarına bakarlar. Ayrıca işletmelerin bu yorumları yanıtlıyor oluşu da, müşteri açısından oldukça fazla önem taşır. Review Management hizmetiyle işletmelerin, müşteri memnuniyeti konusundaki performansını izlemesini sağladığımız gibi, rakip şirketlerin bu alanda neler yaptığını da karşılaştırma imkanı sunuyoruz. Hizmetle birlikte işletmeler yorumlara yanıtlar verebilir, müşteriden yorum talep edebilir ve müşterilere anket yollayarak ürün ile hizmet için araştırma yapabilir” diye konuştu.

Performansı İyileştiriyoruz

Google’un yüzde 92’lik kullanım oranıyla arama motorları arasında bir üstünlüğü olduğunu dile getiren Taneli, sayısının 1.9 milyar olduğu tahmin edilen internet sitelerinin web optimizasyonunu tam sağlayamadan istedikleri trafiğe erişemediğinin altını çizdi. Sundukları hizmetleri içinde SEO ile ilgili tüm sorunları başarıya dönüştüren Web Optimizer çözümü olduğunu anlatan Taneli, “Web Optimizer ile müşteriye ait sitenin performansını iyileştirmekle kalmıyor, siteye daha fazla trafik çekerek dönüşümü ve geliri artırmayı sağlıyor. Bu çok akıllı araç, web sitesini tarayıp site haritasını güncelleyerek arama motorunda otomatik olarak indekslenmesini sağlar” dedi. Web Optimizer çözümünün müşterilerin notgüvenlik gibi teknik sorunlara karşı zamanında uyaran bu çözüm rakiplerle ilgili gelişmelerden de haberdar eder” bilgisini paylaştı.

Teknoloji Makaleleri