Çarşamba, Haziran 19, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Bulut tabanlı korumalı alan ile daha güçlü koruma

zyxel-globaltechmagazineGüvenlik, yapay zekâ ve bulut destekli ev ve iş çözümleri şirketi Zyxel Networks, bugün NortonLifeLock şirketinin bir parçası olan Avira OEM’in bulut tabanlı korumalı alan (Cloudbox) API’sini kullanıma sunduğunu duyurdu. Zyxel bu kapsamda güvenlik duvarı ATP (Gelişmiş Tehdit Koruması) serisine Avira OEM’in yenilikçi bulut tabanlı korumalı alan teknolojisi çözümünü dahil etti. Bu entegrasyon Zyxel ATP serisini kullanan şirketlere bilinmeyen tehditleri önlemek için daha da yüksek tehdit algılama oranları sunarak, yanıt sürelerinin azalmasını sağlıyor.

Zyxel’in tehdit istihbarat laboratuvarına göre, her yıl yaklaşık 100 milyon bilinmeyen tehdit tespit ediliyor. Bu tehditlerin %70’i çalışanları veya ağ kullanıcılarını kolayca hedefleyebilecekleri PDF veya ZIP dosyalarında gizleniyor. Artan riskler, işletmeleri sıfır gün (zero day) ve bilinmeyen diğer saldırılardan korumaya yardımcı olan bir çözümü mümkün olduğunca daha fazla işletmenin kullanımına sunmayı her zamankinden daha önemli hale getiriyor. Zyxel ve Avira OEM Cloud Sandbox hizmet entegrasyonunun amacı da aslında tam olarak bu.

Korumalı alan teknolojisi desteği ile güvenlik duvarları, potansiyel kötü amaçlı dosyaları, güvenlik duvarından geçmeden önce riskli olup olmadıklarının tespiti için test edilebilecekleri güvenli ve sınırlı bir ortamda (korumalı alanda) otomatik olarak hapsedebiliyor.

Bu ürün entegrasyonu sayesinde Zyxel, küçük ve orta ölçekli işletmeler için özel olarak tasarlanan hepsi bir arada güvenlik çözümü ile müşteri odaklı yaklaşımını sürdürüyor. Kullanıcılar ise, sıfır gün saldırılarına karşı daha iyi algılama oranları ve daha hızlı yanıt süreleri sağlayan, mükemmel performansa sahip bu devrim niteliğindeki korumalı alan mimarisinden yararlanıyor. Bu sayede, ağ yöneticileri potansiyel tehditleri hızlı ve etkili bir şekilde durdurmak için doğru araçlarla donatılmış olurken, işletmelerin değerli varlıkları için de tam koruma sağlanmış oluyor.

Korumalı alan entegrasyonun yanı sıra, Zyxel’in güvenlik duvarı ATP serisinin kullanıcıları, dünya çapındaki diğer ATP güvenlik duvarları tarafından tanımlanan ve sürekli güncellenen bir tehdit istihbaratı iç görüsü akışından yararlanabilecekler. Düzenli olarak güvenilir kaynaklardan ilgili güncellemeleri almanın yanında, bu kapsamlı tehdit veri tabanına erişim, kullanıcıların ağlarını ve işletme varlıklarını gelişen tehditlerden korumak için kapsamlı bir çözüme sahip olmalarını sağlayacak.

Zyxel Networks Ağ Geçidi İş Birimi AVP’si Nathan Yen, “İşletmeler, sürekli gelişen tehdit ortamına karşı gerekli önlemleri almalarının ne kadar önemli olduğunun farkındalar. NortonLifeLock’un bir parçası olan Avira’nın bulut tabanlı korumalı alan hizmetinin entegrasyonuyla, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeleri hem bilinen hem de bilinmeyen tehditlerden koruyabilmek için gelişmiş ve kapsamlı bir korumalı alan çözümü sunuyoruz” dedi.

Zyxel’in yeni hizmeti, Gold Güvenlik Paketi lisansına sahip ATP Serisi müşterilerine sunuluyor. Lisans sahibi kullanıcılar, ek bir işlem ve masraf yapmadan otomatik olarak  Zyxel’in yeni hizmetinden faydalanmaya başlayabilecekler.

Teknoloji Makaleleri