Bu hafta gündemdekiler

İlgili İçerikler

Online terapi pazarı 2028’de 23,5 milyar dolara ulaşacak

evimdeki-psikolog-globaltechmagazineDeğiştirmek İstediğin Ne Varsa İlk Adım İçin Harekete Geç sloganıyla 2018 yılında kurulan Türkiye’nin en büyük online terapi platformu Evimdeki Psikolog; girişimcileri ve yatırımcıları dijital bir ekosistemde bir araya getirerek, şeffaf ve güvenilir yatırım ilişkilerinin oluşmasını sağlayan Startup Borsa’da yatırımcılarla bir araya geliyor. Evimdeki Psikolog, aldığı yatırımla Türkiye’deki pazar payını artırmanın yanında global pazarlara açılmayı hedefliyor.

Global online terapi pazarı 2028’de 23,5 milyar dolara ulaşacak

Evimdeki Psikolog’un Kurucusu ve CEO’su Aynur İlhan, global online terapi pazarının her yıl yüzde 31,8 büyüyerek 2028 yılında 23,5 milyar dolara ulaşmasının beklendiğine işaret ederek şöyle konuştu: “Pandeminin etkisiyle küresel çapta depresyon ve anksiyete vakaları yükseliş gösterirken, Google 2021 trendlerine göre “ruh sağlığımı nasıl korurum?” araması da yüzde 100 arttı. Dünya genelinde psikolojik bir rahatsızlığa sahip kişi sayısı 970 milyon iken, bu sayı Türkiye’de de 13 milyon seviyesinde. Tüm bu rakamlar online terapi pazarının büyüme potansiyelini gözler önüne seriyor. Evimdeki Psikolog olarak bizler de hızla büyümeye devam ediyoruz. 2021 yılında işlem hacmimiz yaklaşık 5 kat, satış büyümemiz ise 6 kat artış gösterdi. Şu anda 65 ülkede 170 danışman ile 17.000 aktif danışana hizmet veriyoruz. Alacağımız yeni yatırımla web sitemizi güncelleyip mobil uygulamamızı devreye alacağız. Bunun yanında hem yurtiçinde hem yurtdışında pazar payımızı artırmak da ana hedefimiz olacak.”

Girişimcilik ekosistemini büyütmeyi hedefliyoruz

Startup Borsa CEO’su Levent Burak Demiralp da şunları söyledi: “Startup Borsa olarak Türkiye’nin girişimcilik pazarını genişletme hedefimizle çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. iyi yaşa. ile başlayan yolculuğumuzda şimdi de yatırımcıları Evimdeki Psikolog ile buluşturacak olmaktan dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Startup Borsa’da bugün 310’un üzerinde girişim listelenirken, 350’nin üzerinde bireysel, 45’in üzerinde de kurumsal yatırımcıyla girişimlerin hayallerine ortak oluyoruz. Önümüzdeki günlerde de artan girişimci ve yatırımcı sayımızla girişimcilik ekosistemini büyütmeyi sürdüreceğiz.”

Teknoloji Makaleleri