Ana Sayfa Haberler Twitter’daki teknoloji sohbetlerine hükmeden üç konu

Twitter’daki teknoloji sohbetlerine hükmeden üç konu

twitter-globaltechmagazineSon birkaç yıldır işletmeler, pandemi koşullarına ve sürekli gelişen tüketici davranışlarına uyum sağlamak için çalışma yöntemlerini değiştiriyor ve bu değişikliğin büyük bir kısmı Twitter’da gerçekleşti. Twitter, teknoloji, finans, spor, gıda gibi çeşitli sektörlerle ilgili şaşırtıcı veriler ve uzman analizleri içeren ilk Birdseye Raporunu yayınladı.

Twitter Resmi Ortakları tarafından hazırlanan ve küresel Twitter sohbetlerine dayanan rapor, en önemli tüketici trendlerini vurguluyor ve markaların önümüzdeki yıl için fırsatları belirlemesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu raporlar, markanızın tüketicilere hitap etmesini ve bundan sonra ne olabileceği hakkında genel sohbete uygun hale getirilmesini sağlamaya yönelik trendleri, fırsatları ve önerileri belirliyor.

Twitter, Sprinklr ortaklığıyla teknolojiye dair çarpıcı bulgular içeren bir rapor yayınladı.

İşte teknolojiyle ilgili bazı önemli noktalar

– Dijital Etik, Siber Bireysellik ve Metaverse, 2021’de Twitter’daki teknoloji sohbetine hakim oldu ve 2022’de izlenmesi gereken önemli trendler arasında yer alıyor.

– Dijital Etik: 2021’de sürdürülebilirlik ve yapay zeka eğilimi gibi konulara dayalı olarak dijital etikle ilgili konuşmalarda %32 büyüme oldu

– Web3: Web3 ile ilgili konuşmalar 2021’de %1.869 arttı. Sohbetin itici güçleri arasında NFT’ler (%8,8 bin büyüme) ve kripto para birimleri (%534 büyüme) var.

– Metaverse: 2021’de metaverse ile ilgili Twitter sohbetlerinde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %19,425 büyüme oldu. Konuşmaları güçlendirici konular arasında sanal gayrimenkul (%483 büyüme) ve immersive teknoloji (%62 büyüme) yer alıyor.

Dijital vatandaşlığın kuralları yeniden yazılıyor

Güçlü teknoloji bir zamanlar yalnızca en büyük işletmeler tarafından erişilebilecek durumdaydı. Artık o teknoloji ve o güç tüketicilerin elinde. Bağlantı, yaratma ve topluluk önündeki engeller kalktı ve markalar artık kapı bekçisi değil, işbirlikçi konumunda. 2022 ve sonrasında her şirket bir teknoloji şirketi olacak ve her müşteri kendi benzersiz dijital yaşamının yazarı konumuna gelecek.

Bu yeni paradigmada, insanlar Dijital vatandaşlığın kurallarını yeniden yazıyor, sanal ve somut arasındaki çizgiyi bulanıklaştırıyor ve daha küratörlü, kapsayıcı ve kişiselleştirilmiş bir kültürü yeniden tasavvur ediyor. Yeni ve daha iyi bir dünya icat ederken, kolaylaştırmak, hızlandırmak ve ortak olarak katılmak için teknoloji ve teknoloji markalarına bakıyorlar. Bu beklentileri karşılamak için teknoloji markalarının sayısız kanalda müşteri duyarlılığından faydalanması ve gerçek zamanlı olarak kusursuz, birleşik bir deneyim sunması veya daha çevik rakiplerin gerisinde kalma riskini alması gerekiyor.

Konuşmayı güçlendirici noktalar

Şu  kavramlar, olaylar veya anahtar kelimeler Twitter’da teknoloji  konuşmaları yönlendiriyor:

– Teknolojide sürdürülebilirlik ile ilgili konuşmalar +%51

– Veri şeffaflığı ve rıza ile ilgili konuşmalar +%39

– Teknolojide karbon nötrlüğü ile ilgili konuşmalar +%192

– Önyargı ve etikle ilgili konuşmalar +%25

Tüm bunlar Markalar için ne anlama geliyor?

Kim olduğunuz ve nasıl çalıştığınız, tüketicileriniz için ürününüz veya hizmetiniz kadar önemlidir. Teknoloji markalarının farklı bir bakış açısını paylaşması, önemli konularda net bir duruş sergilemesi ve şeffaflıkla hareket etmesi gerekiyor. Müşterileriniz sizi ortak olarak gördükleri için sizi tanımak ve en çok kullandıkları ve güvendikleri kanallardan sizinle doğrudan konuşmak isterler.

Birleştirici olun

Bireysel müşteriler benzersiz dijital ekosistemleri düzenlerken, önceden onları birbirine bağlayan deneyimler giderek daha fazla parçalanıyor. Birleştirici markalar, hem kişisel hem de kolektif olan kusursuz bir deneyimi iyileştirmek için bu parçalanmış bakış açılarını farklı platformlar ve topluluklar arasında sentezler. O noktaya ulaşmak için yapay zeka marka kimliğinizin temel bir parçası olmalıdır; böylece sayısız veriye kaynak sağlayabilir, paylaşılan içgörüleri elde edebilir ve birleştirmek için harekete geçebilirsiniz.

Dijital kırılımın üstünden köprüyü kurun

Tech, yaratıcılığın yeni modlarını ve etki yaratma yeteneğini doğrudan yaratıcıların ve fark yaratanların ellerine verir. Ancak bu güç ile gerçek ölçek, önemli sesleri yükseltecek platformlar ve dijital güvenlik arasında hala bir boşluk var. Müşterilerinize, onların hedeflerini ve hayallerini anladığınızı, bunlara ulaşmaları için gerekli araçları sağlayarak gösterin.

Twitter’a göre, trendleri yakalamak için peki markalar ne yapmalı

– Sürükleyici dijital deneyimler yaratın

– Metaverse’de bulunun

– Tükenmişliğe dikkat edin

– Daha modüler, özelleştirilebilir ve abonelik tabanlı teklifler

– Markanızı kişiselleştirin

– Dijital altyapı oluşturun

– Dürüst müşteri katılımı ile proaktif olun

– İyiliği güçlendirmek için araçlarla yenilik yapın

– Verinin ötesindeki insanı görün