Perşembe, Mayıs 23, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Kolektif House sunduğu hizmetleri dijitalleştiriyor

Kolektif-House-globaltechmagazineHer ihtiyaca uygun esnek çalışma çözümleri sunan ve geniş lokasyon ağıyla sektör lideri olan Kolektif House, iş hayatının geleceğini teknolojiyle tasarlamaya devam ediyor. Yazılım ve dijital dönüşüm şirketi Thinkerfox ve UX tasarım stüdyosu Spectailor’u bünyesine katan Kolektif House, sunduğu hizmetleri A’dan Z’ye dijitalleştiriyor.

Geliştirdiği inovatif çözümlerle çalışma hayatını şekillendiren ve yaygın lokasyon ağıyla pazar lideri konumunda bulunan Kolektif House, teknolojiye yaptığı yatırımlarla sektöre yeni bir soluk getirerek fark yaratıyor. Kısa süre önce yazılım ve dijital dönüşüm şirketi Thinkerfox ve UX tasarım stüdyosu Spectailor’u bünyesine katan Kolektif House, artık yazılım üretiyor ve data odaklı çözümler sunuyor. Kolektif House böylece kullanıcı deneyimini en üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

İşin geleceğini tasarlayan teknolojiler üretiyoruz

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Kolektif House Kurucu Ortağı ve CEO’su Ahmet Onur, bu yeni yatırımla birlikte Kolektif House’un sadece ofis çözüm ortağı olmaktan çıkıp, çalışmanın her alanında var olma hedefi doğrultusunda teknoloji üreten bir şirket olarak konumlanacağını vurguladı. Alanında uzman yazılım, data ve deneyim tasarımı uzmanlarını da ekibe eklediklerini belirten Ahmet Onur, kullanıcıları merkeze alarak dijital servis ağını genişleteceklerini, bu kapsamda iş kuran ve işini büyütmek isteyenlerin önünü açacak teknolojiler geliştireceklerini söyledi.

Eşsiz bir ofis deneyimi için geri sayım başladı

Ofis deneyimini uçtan uca dijitalleştirmek ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için ilk adım olarak operasyon sistemlerini üye platformlarını yeniden yazdıklarını ifade eden Ahmet Onur, şöyle konuştu: “Bunun yanı sıra web sitemizi güncelledik ve otonom, baştan sona dijital bir deneyim sunan e-ticaret altyapısı oluşturduk. Esnek çalışma çözümlerimiz artık herhangi bir e-ticaret platformunda olduğu gibi online olarak satın alınabilecek. Buna ek olarak online satın alım yapan kullanıcılar üyeliklerini de online olarak yönetebilecek ve ek günlük girişler ya da toplantı odası kullanımı satın alabilecek. Kısa bir süre sonra kullanıcılarımıza teknoloji altyapısıyla dünyada örneği olmayan bir ofis deneyimi de sunmaya başlayacağız. “Kullandığın kadar öde” sistemi üzerine inşa ettiğimiz yeni modelde kullanıcılar ihtiyacı olan her şeyi mobil telefonlarındaki uygulama sayesinde yönetebilecek. Kısacası, merkeze teknolojiyi aldığımız inovatif çözümlerimizle iş hayatının geleceğini tasarlamaya devam edeceğiz.”

Sektör lideri olmayı sürdüreceğiz

Öte yandan araştırma şirketi CBRE’nin kısa süre önce açıkladığı “Türkiye’de Hazır Ofis Sektörü” raporuna göre Kolektif House’un kiralanabilir alan büyüklüğü açısından sektör lideri olduğuna vurgu yapan Ahmet Onur, “Bugün geldiğimiz noktada Türkiye’deki hazır ofislerin yüzde 17’sine, İstanbul’daki hazır ofislerin ise yüzde 20’sine sahibiz. Kısa süre içinde Pazar payımızı yüzde 30’a taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Teknoloji Makaleleri