Perşembe, Temmuz 18, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Tether kullanıcılarının güvenini tazeledi

Tether-USDT-globaltechmagazineTether Holdings Limited, yayınladığı üç aylık güvence görüşünde, ticari senet yatırımlarında önemli düşüşler ve ABD hazine bonolarında genel bir artış olduğunu ortaya koyan rezervlerinin gücüne yer verdi. Bu kapsamda, grubun konsolide varlıklarının, konsolide yükümlülüklerini aştığını da göstermiş oldu.
Tether, yayınladığı raporda, önceki çeyreğe göre ticari senet varlıklarında yaklaşık %17’lik bir düşüş daha göstererek 24,2 milyar dolardan 20.1 milyar dolara indiğini belirtti.  Tether, Q2 2022 raporuna yansıtacağı verilerinde, 1 Nisan 2022’den bu yana %20’lik bir düşüş yaşadığının altını çizdi.  Bağımsız muhasebeciler MHA Cayman tarafından onanan rapor, Tether’in 31 Mart 2022 itibariyle grup tarafından tutulan varlıkları gösteren Konsolide Rezervler raporunun doğruluğunu yeniden teyit ediyor:

· Konsolide toplam aktifler en az 82,424,821,101 ABD Doları tutarındadır.

· Konsolide grubun konsolide varlıkları, konsolide yükümlülüklerini aşmaktadır.

· Konsolide grubun çıkarılan tokenlar için tutulan rezervleri, verilen tokenları kullanmak için gereken miktarın üzerindedir.

· Konsolide varlıklarda, daha kısa vadeli varlıklara odaklanarak önemli bir ortalama vade azalması görülmektedir.

Son rapor ek olarak, grubun para piyasası fonlarına ve ABD hazine bonolarına yaptığı yatırımlarda %13’ün üzerinde bir artışla 34,5 milyar dolardan 39,2 milyar dolara yükseldiğini gösteriyor. Ticari senet ve mevduat sertifikalarının ortalama notu ise A-2’den A-1’e yükseldi. Teminatlı krediler de 1 milyar dolar azaldı.

Tether CTO’su Paolo Ardoino konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçtiğimiz hafta yapılan açıklamalar ve alınan aksiyonlar, Tether’in gücünün ve esnekliğinin açık bir örneğidir. Tether, birden fazla siyah kuğu olayı ve son derece değişken piyasa koşullarında bile istikrarını korudu ve doğrulanmış müşterilerinin tamamının geri ödeme taleplerini karşıladı. Bu son onay, Tether’in rezervlerinin toplam gücünün ve likidite sahibi olmasının altını bir kez daha çizdi. Söz verildiği gibi, şirketin ticari senet yatırımlarını azaltma taahhüdü gerçekleştirilirken, ABD Hazine Bonolarındaki varlıklarında artış sağlandı. 1 Nisan 2022’den bu yana Tether, ticari senetlerde 2022’nin ikinci çeyreği raporuna yansıtacağımız %20’lik bir ek düşüş gördü. Tether’in pazardaki büyümesi işi doğrulamaya devam ederken, şeffaflık konusundaki süregelen taahhüdümüzün bir parçası olan kanıtlarımızı paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Teknoloji Makaleleri