Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Küresel ekonomi endişeleri kripto piyasalarına etki ediyor

kripto-para-globaltechmagazineKüresel piyasalar Haziran ayına düşüşle başladı. Özellikle bu ay Fed’in 9 trilyon dolarlık bilançosunu 45 milyar dolar aylık ters repo işlemleri ile düşürmeye başlayacak oluşunun yanı sıra ABD’de resesyon riskinin artması endişelerle endekslere satış getirdi.

Kripto paralar bu iştahsızlık içerisinde bir de dün Solana ağının durması üzerine bir miktar değer kaybetti. Bitcoin bu sabah 30.000$ seviyesinin biraz gerisinde işlem görürken getiri bazında S&P ve altının gerisinde kaldı. Önceki yıllarda getiri bazında açık ara birinci olan Bitcoin -%31, S&P -%13,3 kayıplarla son sırada yer aldı.

Mayıs ayının en çok düşen coinleri ise LUNA -%100, AVAX -%54 ve SOL -%46,1 ile son sıralarda yerlerini aldılar. Piyasanın korku ve endişeleri devam etse de 29.000$ seviyesine sürükleyecek ya da buralarda fiyatlanmamızı gerektirecek ikinci bir LUNA krizi yaşanmadı. Bu nedenle LUNA olayı öncesi Bitcoin fiyatlamalarında iskontolu bir yaklaşım içerisindeyiz.

Kilitlenen değerlere göre dün de izleme listemizde olan Waves bugün %40 yukarıda olurken, NEAR ve XLM takibimizde yer alıyor. 29.400-31.500$ aralığında yatay seyrin devam etmesini bekliyoruz.

(Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü)

Teknoloji Makaleleri