Ana Sayfa Haberler Bitcoin yeniden 30.000 dolar seviyesini görebilir

Bitcoin yeniden 30.000 dolar seviyesini görebilir

bitcoin-globaltechmagazineKripto paralar Temmuz ayının yoğun gündemi sonrası rahatlama yaşıyor. Bitcoin yeniden 24.000$ üzerine çıkarken kripto paralarda yükseliş beklentimiz devam ediyor. Özellikle ABD’nin son istihdam raporları bize resesyonun çok derin olmadığını gösterirken, aynı zamanda bu hafta çarşamba günü de gelecek olan ABD TÜFE verileri ile ekonomiyi tartma fırsatımız olacak.

Korku ve açgözlülük göstergeleri bir yana hassasiyet göstergelerinin fiyattan pozitif ayrıştığını görüyoruz. O nedenle ilginin giderek arttığı kripto paralar yeniden çıkış fırsatı yakalayabilir ve 30.000$ beklentimize doğru hareketlenebilir. Henüz kripto paralara ilişkin kuvvetli bir para girişi olmasa da piyasa mevcut likit durumu ile 30.000$ seviyesini test edebilir.

Borsalardan BTC çıkışları Bitcoin fiyatı olumlu olurken, madencilik firması Core Scientific temmuz ayında 1975 adet Bitcoin sattığını açıklayarak elinde kalan 1205 adet BCT’yi de satacağını açıkladı. Rakamlara da bakılınca en kötünün geride kaldığını görebiliyoruz. Bu hafta 9 Ağustos’ta Hedera ağ güncelleme, 11 Ağustos Ethereum Goerli Çatallanması ve 13 Ağustos’ta Monero ağ güncellemesi önemli olacak.

(Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü)