Perşembe, Temmuz 18, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Bitcoin 16 bin dolar seviyesinde yatay seyirde

bitcoin-globaltechmagazineABD borsaları, yeni istihdam verilerinin tahminlerin altında gelmesi ve işgücü piyasasının gücünü vurgulaması ile üst üste ikinci seansta düşüş yaşadı. 10 yıllık hazine getirileri, FED yetkililerinin enflasyonu düşürmeye yönelik önlemlerine devam etme kararlılıklarını yinelemeleri ve ilerisi içim daha fazla finansal stres uyarısında bulunmalarının ardından yükseldi.

Kripto para piyasaları, FTX şoku sektörden başka şirketlerden gelen likidite sorunları nedeniyle durulmuyor. Büyük kripto para birimleri düşüş sarmalının ortasında bir gün daha yaşamayı başardı. Bitcoin son 24 saatte %1,7 yükseldikten sonra 16 bin doların üst bölgesinde yatay işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, bir hafta önce oluşturduğu desteğin üzerinde daha güçlü bir zemin kazanıyor gibi görünüyor. Zincir üstü ölçümler, Bitcoin’in borsalardan taştığını ve egemen arzın %87,7’ye yaklaşarak beş yılın en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor. Fiyat duyarsızlığıyla tanınan uzun vadeli Bitcoin sahipleri, 2018’deki ayı piyasasının derinlikleriyle karşılaştırılabilir bir seviye olan yaklaşık %33 gerçekleşmemiş kayıp yaşıyor. Benzer bir şekilde, Ethereum aynı dönemde %1,1’lik bir artış kaydettikten sonra 1.200 doların üzerinde iyi teklif veriyor. Orta ila büyük ölçekli tokenler karışık performanslar görüyor ve LTC benzer bir zaman diliminde %8,8’lik bir artışla lider durumda.

Starkware kısa bir süre önce yerel belirteci STRK’yı Ethereum ağında konuşlandırdı. Ancak, 16 Kasım’da yayınlanan bir blog gönderisine göre token şu anda “ticarete kapalı durumda” ve muhtemelen StarkNet Vakfı, tokenomikleri belirleyene kadar yerinde kalacak. Tokenler StarkWare hissedarları tarafından tutulduğu.  Tokenler çalışanlar ve bağımsız ortaklar tarafından bir yıl sonra kademeli olarak serbest bırakılmak üzere dört yıllık bir süre için kilitlenir. Kilitli tokenlar, kilitleme süresi boyunca staking için kullanılabilir. STRK belirteci, işlem ücretlerinin ödenmesi, yönetişim ve ağında staking için kullanılacaktır.

(Bybit)

Teknoloji Makaleleri